Z utkání uběhlo sotva pár minut a na hřiště nebyl vůbec přijemný pohled. Na zemi tam totiž vyčkával na nosítka David Lafata, kterého jen pár okamžiků předtím poslal k zemi domácí obránce Karel Jonáš v utkání krajského přeboru mezi Hlubokou nad Vltavou a Olešníkem. K dvaadvaceti brankám tak Lafata další už v tomto ročníku určitě nepřidá. 

Podle slov z klubu totiž utrpěl vážné zranění. "Má zlomenou lýtkovou kost nad kotníkem," oznámil Deníku manažer Hluboké Karel Vácha. Lafata se sice bezprostředně po zákroku pokusil zvednout a pokračovat ve hře, ale vzápětí zjistil, že to nepůjde.  „Byl to úplně zbytečný zákrok na půlce hřiště,“ zlobil se trenér Olešníka Roman Chlumecký. „Lafi si předkopl míč a on ho dojel skluzem na kotník, který mu bohužel zlomil. Rozhodčí mu přitom nedal ani žlutou kartu,“ nevěřícně kroutil hlavou.

#clanek|4014402#

Operačnímu zákroku by se prý bývalý reprezentant snad měl vyhnout. „“Lafi je doma. Zatím to vypadá, že operace nebude nutná. Nohu bude mít šest týdnů v sádře. Když mu to dobře sroste, tak bude všechno ok. V opačném případě by mu to museli zpevnit šrouby,“ říká Chlumecký k aktuálnímu zdravotnímu stavu největší hvězdy jihočeského přeboru.

Utkání se pak ve vyhrocené atmosféře i dohrávalo. Ve druhém poločase totiž došlo k potyčce v pokutovém území, po níž pro změnu rozhodčí rozehrál hotový karetní mariáš a poslal předčasně do sprch hned po dvou fotbalistech na každé straně. „Derby nezvládl rozhodčí,“ míní trenér vítězného týmu. "V padesáté sedmé minutě došlo k potyčce před naší brankou. Náš gólman chytil míč a domácí Kadlec ho záměrně trefil kolenem do zad a do hlavy. Vznikla z toho mela, po které dal sudí po dvou červených na obou stranách. Bylo to zbytečné. Byli jsme o třídu lepší, což potvrzuje i výsledek. Ale zranění Lafiho vrhá na naši výhru stín,“ připouští. Olešník nakonec vyhrál 4:0.

Na obě situace se můžete podívat zde. Zákrok na Lafatu je v čase 14:05, druhý incident pak 1:08:50.

Staňkovští fotbalisté zdolali hokejisty Plzně 4:2.
Na ledě to jde lépe. Hokejisté extraligové Plzně podlehli v exhibici Staňkovu