Byla by to pro ně pořádná porce smůly. Před půldruhým rokem vhodně doplnili kádr, s nímž si troufali útočit na návrat do krajských soutěží na Vysočině. Před rokem k tomu měli fotbalisté Křižanova slušně našlápnuto, když s jednobodovým náskokem vedli tabulku přeboru.

Jenže loni na jaře se vůbec nehrálo a celý ročník se anuloval. Skok o rok kupředu. Křižanov opět vede tabulku elitní okresní soutěže, znovu s minimálním náskokem jediného bodíku.

Osovou Bítýšku ale tentokrát nahradily na druhém místě Bory. „Loňský scénář nás samozřejmě příliš nepotěšil, ale brali jsme to jako realitu. Nějaké velké zklamání, naštvání či něco podobného byste v kabině hledali marně,“ popisoval trenér Křižanova Aleš Burian.

Fotbalistům rezervy Velké Bíteše (ve žlutých dresech) se podzimní část této sezony 1. B třídy příliš nepovedla.
Zpackaný podzim přinesl jednu změnu. Kouče Jelínka na lavičce doplnil Midrla

Své kvality jeho ovečky potvrzovaly i na podzim, když jim jedinou porážku v derby připravily právě druhé Bory. Ani letos to není jiné. „Postupu bychom se určitě nebránili, ale na hráče nijak netlačíme. Vedle nás je v přeboru několik dalších mužstev, které mají také svoji kvalitu,“ poznamenal kouč podzimního lídra.

Pokud se na jaře budou dohrávat pouze utkání první poloviny sezony, drží ale všechny trumfy v rukách druhý celek tabulky. Bory totiž ztrácí na Křižanov pouze bod, k tomu mají výhodu zápasu k dobru, ale také lepšího vzájemného zápasu.

Aby toho nebylo málo, mohou se opřít o kvality nejlepšího střelce soutěže. „O postup bychom se rádi pokusili. Máme mladý, ale kvalitní tým, nebylo by marné to zkusit. Myslím, že ani funkcionáři klubu by se tomu nebránili,“ potvrzoval kanonýr Borů Miroslav Ochrana.

Fotbalové utkání mezi FC Slovan Havlíčkův Brod C a SK Kožlí.
ANKETA IV.: Kdo je v kraji nejoblíbenější? Dotáhněte svůj klub na vrchol!

Shodný počet bodů jako Bory má také třetí Bobrová, o další bod zpět jsou pak čtvrté Rozsochy. Další celky už mají větší ztrátu, vítěz přeboru tudíž takřka jistě vzejde ze zmíněného kvarteta.

Na spodku tabulky se toho během jednoho roku příliš nezměnilo. Znovu jen tři body mají na kontě hráči posledního Jimramova. Stejně jako oni, jsou sestupem ohrožení také v Doubravníku, Křoví a ve Štěpánově. Zápas třináctého, tedy možného posledního, kola, mezi Jimramovem a Štěpánovem, se může stát rozhodujícím.


Načítám tabulku …