Ten se však nemusel nervovat, na svoji funkci neměl protikandidáta. „To je pravda. Beru to ovšem jako potvrzení kvalitní práce celého výkonného výboru v předchozím období,“ říkal už v lednu staronový předseda.

Ačkoliv jsou současná vládní opatření velice přísná, s uspořádáním valné hromady neměli ve Žďáře nad Sázavou větší problém. „Už dopředu jsme si zamluvili prostory v kulturním domě v Hamrech nad Sázavou. Ten je dostatečně veliký na to, abychom bez problémů splnili všechny podmínky,“ těšilo jej.

Staronového předsedu okresního svazu ve Žďáře nad Sázavou ovšem nejvíce potěšila hojná účast klubových delegátů. „Ze čtyřiačtyřiceti klubů, které v našem okresu máme, nedorazili jen zástupci deseti z nich. To považuji, vzhledem k současné situaci, za vynikající číslo.“

Kandidát na předsedu OFS Žďár nad Sázavou Jaroslav Beneš
Kde není nabídka na ovlivnění zápasu, nebude ani poptávka, říká Beneš

A hned také rozvedl proč. „Všem klubům patří poděkování za to, jak k valné hromadě přistoupily. Opět se ukázalo, že pokud chceme pro fotbal něco udělat, je tu dostatek ochotných lidí, kteří pro něj nasadí svoje síly.“

O důležitosti volebních valných hromad na okresní úrovni svědčila také účast „prominentních“ hostů v Hamrech nad Sázavou. „Valné hromady se zúčastnil generální sekretář FAČR Jan Pauly, který vysoce ocenil organizaci našeho setkání,“ zmínil.

Závěrečné usnesení volební valné hromady je podle slov předsedy OFS jednoznačné. „Volební valná hromada nás pověřila směrem, kterým se máme dál ubírat. To znamená další rozvoj fotbalu na okrese se všemi souvisejícími strukturami,“ dodal Beneš.