Více než půldruhé stovky exekutorů pokutových kopů se rozhodlo soutěžit na fotbalovém hřišti v Počítkách.

Především dětské kategorie byly neuvěřitelně nabité. „Třeba v té pro nejmenší děti, do pěti let, jsme měli bezmála třicet soutěžících. Nejmladší účastnici bylo dokonce pouhých jedenáct měsíců,“ vysvětloval vyhlášený spíkr Martin Dvořák, který se opět ujal moderování celé akce.

Jeho hlášky bavily všechny přítomné, role rozhodčího se opět po roce ujal František Šustr. Po dětech přišly na řadu tři kategorie dospělých. Trojlístek vítězů si to následně rozdal o celkový triumf.

Ve třech rolích se v pátek ukázal v rodném Žďáře hokejista Martin Nečas. Dopoledne jako tenista, v odpoledních hodinách pak jako fotbalista, ale také jako hlavní hvězda autogramiády.
Ambice máme jako ostatní, vyhrát Stanley cup, říká hokejista Nečas

Mezi ženami si nejlépe vedla Kristýna Syslová. V mužích, kterých zápolilo více než čtyřicet, už poněkolikáté zvítězil hráč domácího SK Transformátor Roman Halamka. A mezi veterány byl nejlepším Bohumír Sláma. A právě posledně jmenovaný vyšel ze souboje těchto tří nejlepších jako vítěz.

Za krásného slunečného počasí se všichni účastníci mohli zabavit také doprovodným programem. „Myslím, že se nám další ročník Počítského Tondy velice vydařil. Přišlo nejen hodně domácích, ale také spousta přespolních návštěvníků. Ti si mohli pochutnat na bohatém občerstvení, na dvou skákacích hradech se pro změnu vyřádily děti. Celá akce se nakonec protáhla až do večerních hodin,“ dodal Dvořák.