Byť by se mohlo zdát, že systém 5+1, tedy pět hráčů a gólman, je jen drobnou změnou oproti 4+1, mladým chlapcům z města pod nejvyšším dálničním mostem dělal problémy. Do předčasného ukončení podzimu se v krajském přeboru starší přípravky stihl odehrát půltucet kol.

Ze čtyřiadvaceti utkání urvali Meziříčští šestnáct výher, třikrát hráli nerozhodně a pětkrát odešli ze hřiště s porážkou. „Vzhledem k předčasnému konci to byla taková nešťastná půlsezona. Jinak ji ale hodnotím jako úspěšnou, vzhledem k našemu fotbalovému progresu mezi začátkem a koncem podzimní části," sdělil trenér velkomeziříčské U11 Robin Kašpar.

Jeho asistent v hodnocení pokračoval. „S ohledem na to, jak se kluci zápas od zápasu zlepšovali individuálně, ale i jako tým, musím hodnotit podzimní část sezóny kladně. A předčasný konec? Jsou bohužel věci, které neovlivníme," potvrdil Dušan Smejkal.

V tabulce nedohrané podzimní části letošního ročníku východní skupiny 1. A třídy jsou fotbalisté rezervy FC Žďas (v bílém) a Herálce (v modročerném) seřazeni hned za sebou.
Hráči Herálce a rezervy Žďáru se pohybují v klidném středu tabulky

Není proto náhodou, že se jejich svěřenci přes dvě předkola probojovali až do kvalifikace o postup mezi čtyřiadvacet nejlepších týmů celorepublikového turnaje Ondrášovka cup. O něm by se dalo říci, že je svojí prestiží něco jako mistrovství republiky. Kvalifikační turnaj byl ovšem několik dní před jeho termínem odložen a s velkou pravděpodobností se odehraje až na jaře.

A jaký zápas považuje trenérské duo z podzimní programu za nejpovedenější? „Jednoznačně vítězný zápas s FKM Vysočina Jihlava a to na obou hřištích! Na jaře se chceme co nejdříve vrátit na pohybovou a fotbalovou úroveň podzimu a zkusit smazat prakticky neexistující zimní přípravu," nastínil Kašpar.

V podobném duchu hovořil také jeho trenérský kolega. „Já hlavně doufám, že se všichni brzy potkáme na hřišti, abychom dohnali tréninkový výpadek. Je potřeba se co nejdříve dostat na úroveň, kterou jsme měli před ukončením podzimní sezóny. Jakmile se nám to podaří, budeme se dál snažit hráče fotbalově rozvíjet. Věřím, že pro nás jarní část bude úspěšná, protože máme výborné fotbalisty," zdůraznil Smejkal.