V Bystřici nad Pernštejnem se uskuteční v sobotu 20. června třetí ročník Rathgeber Cupu, fotbalového turnaje určeného chlapcům i dívkám spadajících do kategorie mladších žáků. Akce je součástí projektu České unie sportu "ČUS Sportuj s námi", jehož mediálním partnerem je Deník.

„Kapacitu máme plnou, dokonce jsme ji z původně plánovaných dvanácti museli rozšiřovat na šestnáct týmů. Zájem byl veliký, neboť se řada turnajů letos musela zrušit. Družstva budou smíšená a bude se hrát hned na čtyřech hřištích současně. Pro děti jsou zajištěny tekutiny, oběd, a když zrovna nebudou hrát, mají možnost navštívit přilehlé koupaliště, aby se trochu osvěžily. Očekáváme kvalitní konfrontaci, protože dorazí celky nejen od nás z Kraje Vysočina, ale také z Jihomoravského, Olomouckého a Pardubického kraje,“ prozradil vedoucí turnaje Milan Hronec z pořádajícího SK Bystřice nad Pernštejnem.

V dresu Rosic si Jan Nedvěd (ve žlutém dresu) zahrál také pohárový duel proti Sigmě Olomouc.
Nabídkou z Meziříčí se moje situace krásně vyřešila, lebedil si Nedvěd

Dějištěm Rathgeber Cupu bude místní fotbalový stadion, zápolení začne v devět hodin. Hrát se bude na dvacet minut na travnatém povrchu v počtu sedm hráčů a brankář, tým smí mít maximálně patnáct členů. V průběhu celého turnaje absolvuje každý celek šest utkání – nejprve ve skupinové fázi a následně v play-off o umístění.

Rozdávat se bude sada zlatých, stříbrných a bronzových medailí, přičemž hned nejlepších šest mužstev získá rovněž pohár. Mladí fotbalisté se navíc mohou těšit na individuální ocenění v pěti kategoriích, ceny věnované sponzorem akce a tašku s dobrotami na cestu domů.

„Hned následující týden, poslední červnovou sobotu, pak u nás v Bystřici přivítáme mladší přípravky v rámci sedmého ročníku charitativního turnaje. Maximální kapacita je dvacet družstev, zatím máme čtrnáct přihlášených a věříme, že stav nakonec naplníme. Některé týmy zkrátka ukončily sezonu dřív, jiné ani třeba nezačaly po rozvolnění trénovat. Bude to každopádně pěkná akce s bohatým doprovodným programem, kde nebude chybět malování na obličej, tombola a další atrakce. V posledních letech jsme výtěžek věnovali místnímu Dennímu stacionáři Rosa, tentokrát chceme přispět na zdravotnické pomůcky našemu bývalému hráči Ladislavu Mitášovi, který se zotavuje po úrazu,“ uvedl Milan Hronec.