Předseda Okresního fotbalového svazu Žďár nad Sázavou Jaroslav Beneš poměrně dlouho doufal v to, že na podzim fotbalisté ještě vyběhnou na trávníky. „Po rozhodnutí vedení Fotbalové asociace ČR z minulého týdne je to ovšem pasé,“ přiznal Beneš s lehkým úsměvem na tváři.

Na případné dohrání podzimu přitom byl připravený. „Po prohlášení FAČR, že krajské ani okresní svazy nesmí dál pořádat žádné zápasy až do závěru letošního roku, je věc vyřešená,“ připomněl.

Jaroslav Beneš si dopředu zjišťoval také stanovisko fotbalových klubů. „Určitě jsem to dopředu nevzdával. S některými kluby jsem celou situaci také už projednával a nebyly proti dohrání. Nyní se s tím už nedá nic dělat. Můj plán spočíval v tom, že bychom do dvaadvacátého března, kdy měla začínat jarní část, měli všechno dohráno.“

Spokojenost může po podzimu panovat v táboře průběžně pátého Ždírce (ve žlutém). Naopak fotbalisté jedenácté Bystřice (v červeném) určitě chtěli být v tabulce výše.
Nejvíce spokojenosti zcela jistě panuje po podzimu ve Velké Bíteši

Na rozdíl od krajských soutěží ovšem ve žďárském okrese zůstalo jen pár nesehraných utkání před přerušením všech soutěží. „Mám pocit, že se jedná o pět utkání v soutěžích mužů a několik zápasů mládežnických kategorií. Není toho tolik, na druhou stranu bychom si samozřejmě na jaře přáli začínat s čistým stolem,“ řekl.

Je prakticky jisté, že tyto dohrávky, ale také začátek jarní části, se budou často muset odehrát na umělé trávě. Tu samozřejmě drtivá většina klubů, působících v okresních soutěžích, nemá. „Mám v hlavě plán toho, jak klubům nějakým způsobem pomoci, ale konkrétnější zatím být nemohu. Bude to ale samozřejmě o domluvě s nimi,“ naznačil.

Podobně jako krajské soutěže na Vysočině, i na Žďársku jarní část oficiálně zahájí s dvoutýdenním předstihem. „Plány zatím ladíme se Sportovně-technickou komisí. Většinou však platí, že se musíme dívat na kraj, protože je zde určitá návaznost. Takže by se mohlo začít o víkendu v polovině března,“ sdělil.

Bude se nad termínovou listinou přihlížet na odložené mistrovství Evropy, kde se představí i česká reprezentace? „Na to asi moc koukat nebudeme,“ usmál se Beneš.