Po odehraných devíti kolech má totiž nejlepší střelec soutěže, Miroslav Ochrana z Borů, na svém kontě již úctyhodných sedmnáct branek. Na druhého v pořadí má náskok sedmi gólů. Více než polovinu těchto zásahů přitom stihl útočník Borů ve dvou zářijových utkáních.

Nejprve talentovaný útočník čistým hattrickem pomohl vyřídit Jívoví tenisovým kanárem. Všechny tři branky navíc stihl během dvaceti minut. „První branka byla spíše náhodná. Míč se ke mně odrazil, nebyl problém jej doklepnout do prázdné branky. Druhá přišla po naší pěkné kombinační akci, kdy jsem z velkého úhlu propálil gólmana hostů. Třetí gól z penalty pak pro mě vybojoval Hynek Ráček,“ popisoval Ochrana.

Ještě důraznější razítko na svůj průkaz ostrostřelce pak přidal forvard Borů o týden později, v sedmém kole na hřišti Doubravníku.

Na výhře 8:1 se totiž podílel hned pěti přesnými zásahy! „První poločas byl přitom docela vyrovnaný. Domácí ale zlomily dva rychlé góly zkraje druhé půle, pak už nám to tam padalo,“ naznačil průběh vydařeného zápasu.

Ten se v první půli prosadil jednou, další čtyři zásahy přidal po změně stran. Která z jeho branek se mu nejvíce pozdávala? „Určitě ta třetí. Dostal jsem balon na hranici velkého vápna a levačkou jej poslal přesně k tyči. Pěkný gól byl myslím i ten čtvrtý. Naběhl jsem si na dlouhý míč za obranu a následně přeloboval gólmana,“ popisoval.

Dalo by se očekávat, že takový kanonýr bude mít svého dvorního nahrávače. V Borech tomu tak ale není. Potvrdil to duel v Doubravníku, kde Ochranovi na každou z jeho pěti branek pokaždé přihrál jiný spoluhráč. „Šlapeme jako jeden tým. Kluci mě odměňují nahrávkami, které já zatím proměňuji,“ pochvaloval si.

Mladý útočník si stanovil svoji podzimní střeleckou metu na čtyřiadvaceti gólech. Splnit ji by nemusel být takový problém, ale přesto zůstal nohama na zemi. „Ještě přijdou těžší soupeři,“ usmíval se.

A jakoby věděl, o čem hovořil. Poslední zářijový zápas totiž dopadl pro nejlepšího střelce přeboru hodně neslavně. V domácím derby proti Radostínu nad Oslavou se mu skórovat nepodařilo. Bory duel prohrály 0:1 brankou v poslední minutě zápasu, Miroslav Ochrana navíc následně viděl za své protesty vůči rozhodčímu červenou kartu.