Čekali až do poslední možné chvíle. Již na konci října tvrdil předseda Okresního fotbalového svazu Žďár nad Sázavou Jaroslav Beneš, že se budou snažit zimní mládežnické halové turnaje uskutečnit.

První prosincovou sobotu se měl ve sportovní hale v Novém Veselí uskutečnit turnaj O pohár předsedy OFS. „Pokud se prodlouží nouzový stav, budeme jej muset zrušit. Čekat až do začátku prosince s rozhodnutím nejde,“ říkal už před měsícem Jaroslav Beneš.

Na jeho slova došlo, okresní kluby v kategorii mladších žáků si letos v novoveselské hale nezahrají. „Sportovně-technická komise rozhodla o zrušení turnaje,“ potvrdil.

První únorovou sobotu příštího roku se má uskutečnit další ročník Memoriálu Františka Mahela. Vzpomínkové klání na bývalého dlouholetého předsedu OFS by mělo oslavit své jubilejní desáté pokračování.

Tento turnaj kategorie starších žáků zatím není ohrožen. Snad. „Věřím, že se memoriál opět uskuteční, tradičně ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách,“ vyslovil své přání.

V návaznosti na krajské soutěže na Vysočině už je také známa předběžná jarní termínová listina na Žďársku. „Předpokládá se zahájení jarní části v polovině března, její konec by pak měl nastat poslední červnový víkend,“ dodal předseda Beneš.