Některé týmy se po dlouhé pauze bez tréninku z turnaje odhlásily. Šanci tudíž dostali náhradníci. Jedním z nich byla Zbrojovka Brno, kterou na podzim v kvalifikaci vyřadil právě tým Velkého Meziříčí.

Čtyřiadvacítka družstev byla rozdělena do čtyř základních skupin po šesti týmech. „První den turnaje začal vydatným deštěm a vypadalo to, že v takových podmínkách se snad ani nedá hrát. Hřiště bylo podmáčené z předchozích dnů a nyní se z něho pomalu stával rybník. Míč se bez nadsázky řečeno přestal kutálet,“ přiznal trenér Velkého Meziříčí Dušan Smejkal.

To potvrdil i jeho kolega. „Tyto podmínky bohužel vůbec nepřály kombinačnímu fotbalu, který naši kluci hrají. Výhodu měl najednou ten, kdo hrál fotbal založený na síle a střelách z dálky,“ doplnil Robin Kašpar.

Po vyčerpávajících zápasech vybojovali mladíčci Meziříčí třetí místo v základní skupině. To pro ně znamenalo, že budou bojovat o konečné deváté až dvanácté místo.

Vítězem turnaje v Bystřici se stali mladší žáci Jihlavy. Ty vedl bývalý vynikající útočník Tomáš Kaplan (úplně vpravo).
Rathgeber Cupu vládli benjamínci Jihlavy

Druhý turnajový den museli organizátoři přesunout na tréninkový povrch. „Z hlavního hřiště se stal rybník a z říčky v okolí se stala řeka, která se téměř vylila ze svých břehů. Fanoušci, kteří parkovali za řekou, měli co dělat, aby vůbec odjeli,“ všiml si Kašpar.

Organizátoři ale vše zvládli. A i díky tomu se druhý den odehrálo hodně dobrých a kvalitních zápasů. Hráči klubu z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice se neměli za co stydět. Svojí hrou a touhou ukázat, že patří do elitní čtyřiadvacítky právem, vybojovali v celkovém pořadí jedenácté místo.

Skončili těsně za Slováckem a dostali se před kluby jako jsou Bohemians Praha, Pardubice, Hradec Králové či Jihlava. „Je potřeba také zmínit fanoušky, kteří mohutně a vytrvale naše kluky podporovali. Naše „hoši děkujem“ na závěr bylo tak mohutné, že se přidali všichni fanoušci na tribunách. Byla to krásná tečka za celým turnajem,“ pochvaloval si Smejkal.

Celkové pořadí:
1. AC Sparta Praha
2. FC Zbrojovka Brno
3. SK Hanácká Slavia Kroměříž
4. FK Mladá Boleslav
5. Mostecký FK
6. TJ Svitavy
7. Akademie FC Baník Ostrava
8. FK Jablonec
9. FK Meteor Praha
10. 1. FC Slovácko
11. FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ
12. 1. SK Prostějov
13. FKM Vysočina Jihlava
14. CU Bohemians Praha
15. RMSK "Cidlina" Nový Bydžov
16. FK Pardubice
17. FC Hradec Králové
18. TJ Praga Vysočany
19. SK Benešov
20. 1. FC Poruba
21. FK Ústí nad Labem
22. TJ Viktorka Vestec
23. FK Junior Strakonice
24. FK Spartak Choceň