První poločas střetnutí byl hodně bláznivý. Třikrát šli hosté do vedení, Herálec pokaždé záhy Jakubem Prokopem vyrovnal. „Dělali jsme chyby v obraně, které soupeř trestal. Byl v tom hodně produktivní,“ ocenil výkon Viktorie domácí snajpr, který připustil maximálně šestiminutové vedení protivníka.

Jakub Prokop, TJ Sokol HerálecZdroj: is.fotbal.czProkop svým střeleckým výkonem patrně překonal své maximum v mužské kategorii: „V mužích jsem myslím čtyři góly nevstřelil. Možná v mládeži, ale konkrétně si nevzpomínám,“ marně pátral v paměti.

Fotbal v Herálci si užívá. Tým je bezpečně usazen ve středu tabulky, bez postupových či záchranářských starostí. „Hodně záleží na tom, jak se sejdeme. Podle toho máme také výsledky,“ usmívá se Prokop. „Hrajeme tak, aby nás to bavilo. Žádné postupové cíle nemáme.“

Podle toho, jak se mančaft sejde, se odvíjí i post, na kterém Prokop nastoupí. „Nastupuji buď jako útočník, nebo na stoperu. Stejné to bylo i v tomto zápase. První poločas jsem hrál v útoku, ve druhém jsem se posunul na stopera,“ prozradil hrdina zápasu.

Kanonýrem víkendu na Jihlavsku se stal Karel Holub z Rantířova (v zeleném).
KANONÝR DENÍKU: Jsme v dobré fotbalové pohodě, hlásí rantířovský kanonýr Holub

Fotbalový univerzál začínal s fotbalem v Humpolci, zahrál si i za jihlavskou Vysočinu. Ambice na vyšší soutěž již ale sedmadvacetiletý fotbalista nepociťuje. „Už ne. Já jsem se do Herálce přestěhoval, navíc nemám moc času na trénink. Takže tady asi fotbalově dožiju,“ uzavírá s úsměvem Jakub Prokop.