Tomu se říká trefa do černého. Mladíček Milan Kříž naskočil do sestavy fotbalistů rezervy Radešínské Svratky a hned se zaskvěl vstřelením pěti branek. Po zásluze se tak stal kanonýrem Deníku uplynulého víkendu.

Béčko Radešínky zdolalo v uplynulém kole nejnižší okresní soutěže na Žďársku Sněžné 11:2. Milan Kříž, kterému bude v prosinci teprve šestnáct let, šel na hřiště až o poločasové přestávce.

Zdravotní komplikace sráží v průběhu jarní části letošního ročníku fotbalisty Žirovnice (v bílých dresech). „Náš sekretář říká, že za ta léta něco podobného nepamatuje,“ řekl kouč Martin Švec.
Už aby byl konec sezony, vyslovil své přání Švec, lodivod trápící se Žirovnice

Hned po dvou minutách hry se prosadil poprvé, v závěrečné desetiminutovce pak ještě čtyřikrát. „Milan prokazuje už mezi dorostenci, že má střílení branek v sobě, je to klasický hroťák,“ sdělil kouč rezervy Radešínské Svratky Pavel Dvořák.

Výkon svého mladého útočníka vysoce ocenil. „Sice jde až o 4. třídu, ale i to není pro mladého hráče žádná sranda. Navíc dvě nebo tři branky si Milan sám vypracoval. Navíc na terénu, který ve Sněžném není zrovna ideální,“ popisoval.

Práce s balonem, to je velká přednost mladého útočníka Radešínky. „Však i někteří diváci hned říkali, že má asi na kopačkách suchý zip,“ usmíval se.

Životní úspěch českého cyklisty Jana Hirta (na snímku) velice emotivně prožívala také jeho rodina. Ta za ním ve středu vyrazila do místa konání závodů slavného podniku.
Triumf cyklisty Hirta z Vysočiny na Giru: Hrozné nervy a emoce, říká hrdý otec

Výhodou pro Kříže je i fakt, že netrpí přehnaným ostychem. „Na hřišti si dovolí, nebojí se hrát s míčem, navíc ví, kam si stoupnout,“ vyjmenovával.

Zdá se tak, že by v Radešínské Svratce mohli mít v dohledné době solidní útočné eso pro první tým., který působí v krajské 1. A třídě. „Myslím, že za rok či dva už Milan dostane šanci v áčku. Musí však na sobě dál pracovat,“ doplnil Dvořák.

KANONÝR DENÍKU
HAVLÍČKŮV BROD: Filip Radil (Leština B) - 4
JIHLAVA: Ondřej Vyskočil (Puklice) - 4
PELHŘIMOV: Martin Mička (Pacov B) - 4
TŘEBÍČ: Petr Vyletěl (Vladislav) - 4
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Milan Kříž (R. Svratka B) - 5


Načítám tabulku ...