Na druhý zářijový víkend bude vzpomínat jen a jen v dobrém. Osmnáctiletý Martin Pulkrábek totiž stihl za sobotu a neděli nastřílet v dresu dvou týmů Radešínské Svratky dva hattricky.

Ten první za dorost v utkání krajského přeboru. A nešlo o ledajaký zápas, protože soupeřem Radešínky byli dorostenci sousední Vrchoviny. „Ten zápas měl od první minuty grády, už před jeho začátkem se to mezi oběma stranami hecovalo,“ usmíval se Martin Pulkrábek, špílmachr svého celku.

Ten strávil žákovská léta právě v dresu novoměstského klubu, takže měl o motivaci před derby postaráno. „Byl to pro mě speciální zápas. Kluky Vrchoviny samozřejmě znám, vlastně všichni se navzájem známe. Jak se dalo čekat, na hřišti se občas zajiskřilo,“ neskrýval.

Za nerozhodného stavu 2:2 si právě kapitán Radešínky pro sebe uzmul hlavní roli. Během necelých dvaceti minut nasázel čistý hattrick, kterým zápas rozhodl. „První jsem dal z penalty. Druhý střelou k tyči zpoza vápna a třetí pak z dorážky,“ popisoval své přesné trefy.

Ačkoli oslavy konečné výhry 5:3 prý byly bouřlivé, Pulkrábek měl před sebou ještě jeden náročný víkendový duel. A opět se mu dařilo. K výhře mužů 5:1 na půdě Hamrů nad Sázavou opět pomohl třemi přesnými zásahy. „Určitě to byl náročnější zápas než v sobotu za dorost. Také vstřelit ty branky bylo rozhodně složitější,“ přiznal svratecký talent.

Jeho role v obou mužstvech je odlišná. „V dorostu po mně trenér chce, abych ve středu pole co nejvíce tvořil hru a také předával zkušenosti mladším klukům. V áčku občas nastupuji i na hrotu útoku a kouč Martin Mužátko tam po mě vyžaduje góly. Jsem rád, že teď v Hamrech se mi to konečně podařilo,“ potěšilo jej.

Jaký je rozdíl mezi nejnižší krajskou soutěží a 1. A třídou, z níž Radešínka v létě sestoupila? „V 1. B třídě jsou fotbalové jen první tři mančafty. Máme mladé mužstvo, které se snaží hrát fotbal, ve druhé půli většinou těžíme z lepší fyzické kondice,“ popisoval největší rozdíl.

Okamžitý návrat Svratky do 1. A třídy prý není na pořadu dne. „Věřím, že bychom o něj mohli hrát, ale máme mladé mužstvo. Možná by nám proto ještě rok v 1. B třídě pomohl k tomu, abychom se více sehráli a nabrali zkušenosti,“ dodal Pulkrábek.


Načítám tabulku ...