Za rok už sice bude nosit na svých bedrech čtyři křížky, čich na góly ovšem neztratil ani v nejmenším. Útočník Ivo Plhal prožívá v dresu rezervy fotbalistů Radešínské Svratky výborný podzim. Korunoval jej o uplynulém víkendu čtyřmi přesnými zásahy do sítě Sněžného. „Byl to hodně pohodový zápas,“ usmíval se po vysoké výhře 8:0 Ivo Plhal.

Na sobotní utkání prý měli ve Svratce připravenou speciální pozvánku. „Myslím, že to byl náš trenér Pavel Dvořák, kdo připravil plakát, na němž zval na souboj seniorů,“ smál se zkušený útočník.

A jak viděl své trefy? „Při prvním se mi balon zamotal mezi nohama, ale dotlačil jsem jej do branky. Druhý byl hlavou, při třetím a čtvrtém jsem se po dlouhé době dokonce rozběhl. Obránci soupeře na tom holt byli s pohybem ještě hůř než já,“ říkal se smíchem.

Za osm utkání má útočník Radešínky na svém kontě už šestnáct branek. „Ve 4. třídě je i jednooký králem. Kdybych měl nastoupit za áčko v krajské 1. B třídě, tak si neškrtnu. Tempo nejnižší soutěže mi vyhovuje," neskrýval Plhal.

Současně ovšem přiznal, že postup, k němuž má jeho celek výrazně nakročeno, je jasným cílem. „Kvůli našim mladým hráčům z dorostu či áčka, kteří za nás nastupují, bychom chtěli postoupit o patro výš. Ve třetí třídě je čtrnáct mančaftů, hraje se tam každý víkend,“ prozradil.

Naopak v nejnižší okresní soutěži na Žďársku je jich letos pouze deset. „A to právě kluci ze Sněžného říkali, že se po konci ročníku odhlásí. Takže a rok bude celků v soutěži ještě méně," zamračil se.

V kádru rezervy Radešínské Svratky podobné problémy řešit nemusí. „Ačkoliv už mi táhne na čtyřicet, rozhodně nepatřím v mužstvu k nejstarším. Ale je to paráda, na hřišti si umíme vyhovět, těžíme především z našich zkušeností," dodal Plhal.

KANONÝR DENÍKU - 12. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Ondřej Král (Herálec, okresní přebor) - 4 branky
JIHLAVSKO: Daniel Voráč (Sl. Polná, krajský přebor) - 3 branky
PELHŘIMOVSKO: Jan Pavouk (Pelhřimov C, 3. třída) - 4 branky
TŘEBÍČSKO: Josef Pacal (Přibyslavice B, 4. třída) - 4 branky
ŽĎÁRSKO: Ivo Plhal (Rad. Svratka B, 4. třída) - 4 branky