Pokud jde o počet nastřílených branek, zvítězil mezi kanonýry na žďárském okrese v posledním podzimním kole Karel Jilg z Křoví. Jeho pět zásahů při výhře 7:2 nad béčkem Počítek v okresní III. třídě bylo rozhodujících. Jen o jednu trefu méně ovšem zaznamenal ve třináctém kole krajské 1. B třídy skupiny B ostrostřelec Borů Miroslav Ochrana.

Stařeč především díky jeho příspěvku odjela domů s vysokou prohrou 0:7. „Pro nás se jednalo o pohodový zápas, který jsme měli pod kontrolou,“ usmíval se čtyřiadvacetiletý snajpr.

Ten otevřel skóre nedělního duelu už po pár vteřinách hry. „Hned po rozehrávce jsem dostal balon za obranu, který jsem si zpracoval a střelou kolem gólmana otevřel skóre,“ popisoval svoji úvodní trefu Ochrana.

Hattrick stihl během úvodní půlhodiny, čtvrtým gólem minutu před koncem pak skóre uzavřel na konečných 7:0. „Všechny moje góly byly skoro stejné. Dostal jsem velmi dobrou nahrávku a tváří tvář gólmanovi skóroval,“ přiznal.

Vyhlášený snajpr tak má letos na kontě už tucet gólů. „Mohlo jich být i víc, ale čtyři zápasy jsem kvůli zranění musel vynechat. Škoda výpadku, ale i těch dvanáct gólů je slušných,“ neskrýval.

Střílet branky v krajské soutěži a okresním přeboru prý není velký rozdíl. „Je to jiné, ale neřekl bych, že by to byl nějaký extrémní rozdíl. Hra je tu rychlejší a týmy jsou víc vyrovnané,“ našel nějaké odlišnosti.

Bory, coby nováček soutěže, navíc pomalu útočí na další postup. „Ani jsme takové výsledky nečekali. Na postup určit nepomýšlíme, chceme hrát klidný střed tabulky,“ dodal Ochrana.

KANONÝR DENÍKU - 13. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Petr Veleta (Hněvkovice, 3. třída) - 5 branek
JIHLAVSKO: František Krupica (Kněžice, okresní přebor) - 3 branky
PELHŘIMOVSKO: Zdenko Rybčák (Pacov B, okresní přebor) - 3 branky
TŘEBÍČSKO: Tomáš Čech (Valeč, 3. třída) - 4 branky
ŽĎÁRSKO: Karel Jilg (Křoví, 3. třída) - 5 branek


Načítám tabulku ...