Fotbalisté Hrotovic se v letošním ročníku okresního přeboru Třebíčska pohybují v užší špičce tabulky. A velký podíl na tom má zkušený útočník Jan Votava, autor deseti letošních přesných zásahů.

Svoji velkou platnost pro tým prokázal dvaačtyřicetiletý útočník rovněž ve víkendovém 9. kole. V něm zajížděli fotbalisté Hrotovic na půdu vedoucího Horního Újezdu.

A byla to pořádná bitva se vším všudy, v níž hrál Votava hlavní roli. Domácí celek šel brzy do vedení, ale útočník Hrotovic skóre dvěma góly, ve druhém případě z pokutového kopu, v rozmezí sedmi minut skóre otočil. Ještě do poločasové přestávky ale lídr tabulky vyrovnal.

Ve šlágru pátého kola podlehli fotbalisté Slavoje Polná (v červených dresech) Pelhřimovu na jeho půdě vysoko 0:4. Od té doby ovšem v krajském přeboru jen vítězí.
Slavoj se pořádně rozjel. Budou fotbalisté Polné prohánět největšího favorita?

Po změně stran už střílel branky pouze Votava. Jedenáct minut po pauze vrátil Hrotovicím opět vedení, aby necelou čtvrthodinu před koncem druhou proměněnou penaltou pečetil vítězství svých barev na konečných 4:2.

Trenér Hrotovic byl po utkání moc a moc spokojený. „Ukázali jsme, že s námi musí počítat na čelo tabulky. Všechny kluky musím pochválit, od brankáře, přes super obranu a skvělou zálohu. Útočník dal čtyři góly, co více k tomu dodat," lebedil si Pavel Laštovička pro facebookové stránky fotbalového klubu z Hrotovic.

KANONÝR DENÍKU - 9. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Daniel Žáček (Štoky, 1. A třída) - 4 branky
JIHLAVSKO: Šimon Čihal (Luka B, OP) – 5 branek
PELHŘIMOVSKO: David Matějka (Božejov, 3. třída) – 4 branky
TŘEBÍČSKO: Jan Votava (Hrotovice, OP) – 4 branky
ŽĎÁRSKO: Jiří Vyžrálek (Rožná, OP) – 4 branky


Načítám tabulku …