Z tuctu přihlášených mančaftů nakonec dorazilo jedenáct týmů, které si to rozdaly ve třech základních skupinách. Boje v nich určily jen postupové pořadí, do vyřazovací části totiž zamířily všechny celky.

Už ve čtvrtfinále skončila pouť turnajem pro celek Borů, který na pokutové kopy podlehl velkomeziříčským Bombarďákům. Těsný byl také postup Veselíčka přes Radešínskou Svratku.

V úvodním semifinálovém utkání si Kundratice poradily s Veselíčkem. To druhý duel překvapivě skončil naprosto jednoznačně, Bombarďáci deklasovali žďárský Radox tenisovým kanárem 6:0. Radoxu se nevedlo ani v penaltovém souboji o třetí místo, v němž podlehl Veselíčku 1:3.

Finálový duel nabídl opakování zápasu ze základní skupiny. V něm se celky Kundratic a Bombarďáků rozešly smírně 1:1. A dlouho to vypadalo, že stejným výsledkem skončí také závěrečné utkání turnaje.

Pouhých dvacet vteřin chybělo k penaltovému rozstřelu, když se Bombarďákům podařilo vstřelit vítěznou branku, která jim zajistila triumf na pětačtyřicátém ročníku Sklenského poháru.

Celek z Velkého Meziříčí si tak spravil chuť z předchozího dne, v němž na turnaji v Nové Vsi skončil druhý jen díky prohranému penaltovému rozstřelu.

Výsledky:
Čtvrtfinále: Kundratice – Agenti 007 3:0, Veselíčko – Radešínská Svratka 2:1, Radox ZR – Gremio Křižanov 5:2, Bombarďáci Velké Meziříčí – Bory 1:1, 3:2 na PK.
Semifinále: Kundratice – Veselíčko 3:1, Bombarďáci Velké Meziříčí – Radox ZR 6:0.
O 3. místo: Veselíčko – Radox ZR 3:1 na PK.
Finále: Bombarďáci Velké Meziříčí – Kundratice 2:1.

Individuální ocenění:
Nejlepší gólman: Adam Dubec (Bombarďáci Velké Meziříčí)
Nejlepší obránce: Lukáš Rubín (Veselíčko)
Nejlepší útočník: Petr Štěpánek (Radox ZR)
Nejlepší střelec: Miroslav Ochrana (Bory, 13 gólů)
Nejtechničtější hráč: Miloš Šoustar (Radešínská Svratka)
Nejlepší hráč: Dominik Bajer (Kundratice)