Dnes již legendární scénka o zakopnutém míči v potoce po penaltové exekuci v dílu Kopačák z kultovního seriálu Okresní přebor? V Doubravníku mají s něčím podobným bohaté zkušenosti.

Městys s necelými devíti stovkami obyvatel sice leží v Jihomoravském kraji, okresní přebor přesto kope na Vysočině. Desítky let totiž patřil do okresu Žďár nad Sázavou.

Široko daleko od hranic obou krajů tak dobře vědí, že hrát v Doubravníku není žádný med. Může za to řeka Svratka, která teče těsně podél hřiště.

První problém se týká letních měsíců. „V blízkosti řeky létá velké množství komárů. Při zápasech, ale i trénincích to není nic příjemného. Hřiště je u vody, s tím se nedá nic dělat,“ krčil rameny předseda FK Doubravník Tomáš Beran.

Druhý problém je celoroční a celkem logický. „Jen za uplynulý podzim jsme ztratili čtyři balony. Prakticky každý zápas někdo leze pro míč do řeky,“ hořekoval.

Aby toho nebylo málo, postihla před nedávnem hřiště klubu z jižní Moravy další rána. „Začal nám na něm řádit krtek. Komáry naši soupeři přejdou, ale na kvalitu hřiště už jsme si toho vyslechli…,“ hořce se pousmál Beran.

Podaří se fotbalistům Doubravníka boj s přírodními živly do budoucna zvládat lépe?