NEDVĚDICE – V. BERANOV 6:1

Domácí začali tlakem, dlouho se ale nemohli gólově prosadit. Na první branku zápasu se tak čekalo až do 37. minuty. V ní Nedvědice zahrávala rohový kop a z následného závaru před svatyní Beranova přesně dorážel Štefka – 1:0. Hned po rozehrávce přišla akce z pravé strany a Sytař z úrovně penalty zvýšil na 2:0. Hosté se po změně stran herně zvedli a v 64. minutě Ganzwohl snížil na 2:1. Jenže Nedvědice okamžitě odpověděla, Sytař se protáhl po levé straně a Havlíček nekompromisně zvýšil na 3:1. Hosté se dál snažili s výsledkem něco udělat, jenže domácí z brejkových situací trestali a ve zbytku zápasu přidali ještě další tři přesné zásahy.

Góly: 37. Štefka, 38. Sytař, 65. Havlíček, 73. a 81. Vašíček, 75. Prudký (PK) – 64. Ganzwohl. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Nedvědice: Havlík – Bracek, Trdý, Štefka, Houdek, P. Sytař (75. M. Pachlopník), J. Pachlopník, Havlíček, Mareš (58. Veselský, 77. Pokorný), Prudký, Škutchan (68. Vašíček).

STONAŘOV – BOHDALOV 1:2

Lepší start do sobotního utkání měl domácí celek, ve 12. minutě z nenápadné akce otevřel skóre zápasu Špaček. Bohdalov přidal, vytvořil si několik náznaků šancí a Koukal ve 26. minutě zaslouženě vyrovnal na 1:1. Hned minutu poté šel Stonařov do deseti, předčasně pod sprchy šel za řeči Šmarda. Úvod druhé půle vyšel Bohdalovu na jedničku, ve 47. minutě Boháček předložil míč Šimkovi, který zařídil obrat – 1:2. Hosté pak měli několik příležitostí ke zvýšení skóre, ale bez efektu. Šest minut před koncem šel předčasně ze hřiště domácí Kubík, cennou výhru už pak svěřenci trenéra Vítězslava Machatky dokázali uhájit.

Góly: 12. Špaček – 26. Koukal, 47. Šimek. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 7:1. ČK: 2:0 (28. Šmarda, 84. Kubík). Diváci: 55. Poločas: 1:1. Bohdalov: Velín – A. Fabík, Doležal, Chalupa, Večeřa – A. Neuman, Šimek, L. Krčál, Koukal – Křesťan, Boháček (73. Pokorný).

V. BÍTEŠ B – POČÍTKY 1:2

Po chybě defenzivy Velké Bíteše šly hostující Počítky rychle do vedení, z brejku se v 7. minutě prosadil Filippi – 0:1. Domácí pak měli tlak, vytvořili si několik šancí, jenže selhávali v koncovce. Po změně stran musel domácí soubor otevřít hru, čehož hosté využili v 86. minutě, kdy domácí stoper podběhl vysoký centr a Jurnečka zvýšil na rozdíl dvou branek. V poslední minutě zápasu pak ještě střelou ze třiceti metrů korigoval na konečných 1:2 Whittingham.

Góly: 90. Whittingham – 7. Filippi, 86. Jurnečka. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. V. Bíteš B: Bartošek (70. T. Pelán) – M. Švanda (79. Pelikán), Kopáček, Kerber, O. Švanda – Hibš (79. Svoboda), Horký, Nekuda, Loup – Těšík (65. Whittingham), Rozum. Počítky: Šobej – Sláma, Odehnal, Řeháček, Landsman (78. Beneš) – T. Ločárek, Mašek, P. Ločárek (57. F. Toman), Zajíček (90. Kachlík) – Jurnečka, M. Filippi (84. O. Toman).

MĚŘÍNŠTĚPÁNOV 0:1

Lídr tabulky chtěl získat první jarní body a úvodních dvacet minut měl jasnou herní převahu. Z ní však nic nevytěžil a hra se postupem času vyrovnala. Na začátku druhé půle měl vyloženou šanci Kuřátko, jenže selhal. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 64. minutě, po nedorozumění domácí obrany si vstřelil smolný vlastní gól Doležal, ve zbytku zápasu už Železáři domácí k ničemu nepustili. “Momentálně jsme úplně někde jinde, než jsme chtěli být. To, co nám na podzim vycházelo, se nám na jaře vůbec nedaří,“ hodnotil duel zklamaný hrající kouč Měřína Karel Kružík.

Gól: 64. Doležal (vlastní). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:3. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Měřín: J. Hladík – Polák, Láznička (75. Pololáník), Beran, Kružík, Doležal (72. Jonáš), Kožený, Souček, Kuřátko (69. Robotka), Netolický, Bublán. Štěpánov: Kubica – Ostrovskyi, Bohdan, Novák, Ilchyshyn, Sedláček, Kovalchuk, Karásek, Samek (89. R. Hrubeš), Kutnyk, Fiala.