Ve východní skupině I. A třídy se prvních bodů v tomto ročníku dočkali fotbalisté Moravce. Nové Syrovice přejeli 5:2, když oba góly inkasovali až v úplném závěru zápasu.

„Bylo to vcelku jednoznačné utkání, od začátku jsme šli za prvními body v ročníku. Na hráčích bylo znát, že jsou odhodlaní a mají chuť se o to porvat. Syrovice pouze nakopávaly balony, góly daly až v závěru, kdy po vystřídání tempo hry opadlo. Tři body jsme potřebovali jako sůl, musím je ale potvrdit,“ usmíval se trenér Moravce Lukáš Broža.

Tři body doma vyválčila rezerva FC Žďas, výhru 3:2 nad béčkem Třebíče jí přinesla trefa Vokouna z poslední minuty zápasu. „Byl to hodně vyrovnaný zápas, naše výhra byla spíše šťastná. Možná jsme měli více šancí než soupeř, ale remíza by tomu utkání zřejmě slušela. Hosté měli ve svém středu několik šikovných hráčů, kteří nám hodně zatápěli,“ všiml si kormidelník Žďáru Ladislav Jun.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v zeleném dresu).
Zápas od zápasu se lepšíme, těší trenéra Richarda Zemana

Těsné vítězství slavila také juniorka Nového Města. V domácím derby proti Radešínské Svratce sice prohrávala 0:1, ale dvě branky během čtyř minut v závěrečné čtvrthodině zápasu znamenaly obrat na konečných 2:1. „Derby se odehrávalo na těžkém terénu, ale dorazilo na něj poměrně dost diváků. Zápas měl proto dobrou atmosféru i odpovídající tempo, bylo to kvalitní utkání. Hosté dobře bránili, navíc šli do vedení, ale dokázali jsme to otočit. Dobrých sedmdesát procent času jsme drželi míč na našich kopačkách, naopak hosté hrozili z nebezpečných brejků. K vítězství nám určitě pomohla chyba hostujícího gólmana při druhém gólu, kdy špatně zasáhl při centrovaném míči a Polnický už měl jednoduchou úlohu,“ sdělil lodivod béčka Nového Města Karel Felcl.

O patro níž se opět vyznamenali fotbalisté Měřína. I počtvrté letos udrželi čisté konto, potřetí pak zvítězili nejtěsnějším výsledkem 1:0. Tentokrát si hráči Jiskry doma poradili s Moravskými Budějovicemi. „Celá naše obranná vozba se opravdu vyznamenala, Budějovice jsme za devadesát minut nepustili do jediné šance. V útoku nám citelně chybí Šoukal, který odjel do Anglie, na druhou stranu se nám daří vytěžit z minima maximum. S úvodem sezony jsme určitě spokojení, byť musím přiznat, že jsme měli i potřebnou dávku štěstí. Body jsme ztratili jen ve Štěpánově, kde jsme v torzu sestavy hráli vyloženě na defenzivu. Jinak chceme hrát útočně, až se uzdraví marodi, mělo by to být lepší,“ věří trenér Měřína Karel Kružík.

JEDENÁCTKA POD PŘEBOREM

BORCI KOLA: Ondřej Hrubeš (Štěpánov), Tomáš Vokoun (Žďár B) – Jejich branky „last minute“ zařídili remízu Železářům ve Starči, resp. dva body rezervě FC Žďas v souboji s Třebíčí.

SMOLAŘ KOLA: Patrik Chrást (Rad. Svratka) – Gólman nováčka I. A třídy při derby na půdě rezervy Nového Města zaváhal chvíli před koncem při centrovaném míči a domácí z této situace vstřelili vítěznou branku na 2:1.

UDÁLOST KOLA: Stoprocentní produktivita. Za čtyři kola letošního ročníku I. B třídy – skupiny B posbírali fotbalisté Měřína už deset bodů, to vše při dosavadním skóre 3:0!