Zvítězily pouze rezervní mančafty

Vysočina – Ve třetím kole I. A třídy – skupiny A doma fotbalisté Herálce vyválčili bod proti rezervě Humpolce až díky vyrovnávací brance z nastaveného času. Ve východní skupině doma splnilo roli favorita béčko Žďáru v souboji s Budišovem, ještě jednoznačněji si poradila juniorka Nového Města na Moravě s Jaroměřicemi. Další dva kluby ze žďárského okresu však vyšly bodově naprázdno.

20.8.2018

Zatímco fotbalisté béčka Vrchoviny (v bílém dresu Radek Blažíček) doma zdolali Jaroměřice 5:1, Herálec (v černo-modrém) s Humpolcem B jen remizoval 1:1.Foto: David Mahel

I. A TŘÍDA – SKUPINA A

HERÁLEC – HUMPOLEC B 1:1
V oboustranně vyrovnané první půli šli do vedení hosté z Humpolce. Po pěkné kombinační akci otevřel skóre zápasu ve 25. minutě Maršík. Aby toho nebylo málo, tak se Herálci dvě minuty před půlí ještě zranil gólman Tichý a musel střídat. Ve druhém poločase se hráči Herálce hnali za vyrovnáním, vytvořili si některé příležitosti, ale gól se jim podařilo vstřelit až ve druhé minutě nastaveného času. Cach prošel přes tři hráče, přihrál na nohu Holce, který přesně zakončil na přední tyč – 1:1.

Góly: 90.+2. Holec – 25. Maršík. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Herálec: Tichý (43. Forchtsam)– Veselský, Černý, Holec, Cach, Okurka, Bříza, Boháč, Slováček, Skála, Uchytil.

I. A TŘÍDA – SKUPINA B

ŽĎÁR B – BUDIŠOV-NÁR. 2:0
V první půli měli hráči žďárské rezervy herní převahu, jenže Henzl dvě velké příležitosti neproměnil, Švoma pak trefil pouze břevno branky Budišova. Po změně stran domácí změnili herní rozestavení a více otevřeli hru. To se vyplatilo v 54. minutě, kdy Henzl po individuální akci otevřel skóre zápasu – 1:0. Budišov ovšem nesložil zbraně a dokázal si vytvořit tlak. Gólman Svoboda však ve dvou výborných příležitostech hostů předvedl parádní zákroky. Devět minut před koncem našel Švoma dlouhým pasem Tomáše Peňáze, který přesnou trefou definitivně rozhodl – 2:0. Ve zbytku utkání si již domácí hráči své vedení v poklidu pohlídali.

Góly: 54. Henzl, 81. T. Peňáz. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Žďár B: Svoboda – Havlík (61. L. Sláma), Z. Peňáz, O. Růžička (51. Musil), F. Růžička, Machatka, Lukáš (83. Baránek), Henzl (83. Bulíček), B. Sláma, T. Peňáz, Švoma (46. Kunstmüller).

SFK NOVÉ MĚSTO B – JAROMĚŘICE 5:1
Jaroměřice dorazily k utkání pouze v jedenácti lidech, první poločas přesto nabídl vyrovnanou partii. Béčko Vrchoviny šlo do vedení ve 20. minutě, po rohu hlavou otevřel skóre zápasu Duda. Jenže po chybě v domácí obraně vyrovnal ve 34. minutě Dúcký. Hned za další dvě minuty ale pěknou individuální akcí vrátil Bárta domácím vedení – 2:1. Po změně stran nastoupili hosté po odstoupení gólmana Piska pouze v deseti. Rozhodující okamžiky zápasu přišly po hodině hry. Nejprve se v 66. minutě prosadil střídající Fillprecht, hned o minutu později se z úhlu nemýlil ani Vašíček – 4:1. Z následného velkého množství šancí domácích už se po samostatném úniku prosadil pouze Slavíček.

Góly: 20. Duda, 36. Bárta, 66. Follprecht, 67. Vašíček, 81. Slavíček – 34. Dúcký. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 2:1. SFK Nové Město na Moravě B: Andrýsek – Vašíček (70. Havelka), P. Blažíček, Bárta, Slavíček, Veselý (74. Poul), Polnický (46. Dacer), Bača (46. R. Blažíček), Žák (64. Follprecht), Duda, Dobrovolný.

MORAVEC – ŽELETAVA 3:4
Fotbalisté Moravce začali dobře, už ve 20. vteřině nastřelil Kovář břevno svatyně hostů. Skóre zápasu otevřel hlavou z rohu v 18. minutě Martin Černý. Na 2:0 zvýšil po půlhodině hry střelou z úrovně penalty Červinka. Jenže ve 35. minutě se po srážce Smolíka s jedním z hráčů Želetavy pískala penalta, z níž snížil Martin Vrbka. Dvě minuty před půlí pak po standardce vyrovnal Tomáš Vrbka.

Začátek druhého poločasu přinesl domácím šok. Nejprve ve 47. minutě skóroval Simandl, po rychlém brejku pak o čtyři minuty později přidal další branku Tomáš Vrbka – 2:4. V závěrečné dvacetiminutovce Moravec hosty přitlačil, v 82. minutě vykřesal jiskřičku naděje opět Červinka. Domácí pokračovali v tlaku, ale Filip Kudiovský poslal svoji střelu jen do náruče gólmana Partla.

Góly: 18. M. Černý, 32. a. 82. Červinka – 35. Martin Vrbka (PK), 43. a 51. T. Vrbka, 47. Simandl. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 2:0. Diváci: 128. Poločas: 2:2. Moravec: P. Kudiovský – F. Kudiovský, P. Černý (56. Ondráček), Juračka, Smolík, Červinka, Hlushchenko (71. Hanák), Kovář, M. Černý, Christian, Štěpánek (87. Broža).

ŠEBKOVICE – R. SVRATKA 4:1
V prvním poločase byly k vidění pouze dvě pološance hostů, které však gólem neskončily. Branky začaly padat až po změně stran. V 50. minutě potrestal chybu hostujícího obránce Dvořák – 1:0. O čtyři minuty později po rychlém brejku zakončoval přesně Novotný. V 68. minutě bylo o osudu utkání rozhodnuto, když si smolný vlastní branku vstřelil záložník Starý – 3:0. Za další čtyři minuty přidal po pěkné kombinační akci čtvrtý gól Šebkovic Večeřa, alespoň čestného úspěchu se hráči Radešínky dočkali v 73. minutě, na konci rychlé akce stál Plhal.

Góly: 50. Dvořák, 54. Novotný, 68. Starý (vlastní), 72. Večeřa – 73. Plhal. Rozhodčí: Burza. Bez ŽK. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Rad. Svratka: P. Chrást – J. Chrást, Drdla, Smejkal, Janů – Šacl (79. Skryja), Pekárek, Starý, Mužátko (88. Malý) – Josífek (69. Gabriel), Plhal.

Autor: Tomáš Pohanka

20.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 14 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě VÝROBA KNEDLÍKŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme pouze pracovitost, flexibilní úvazek volitelný během týdne - vhodné pro matky s dětmi., první kontakt emailem nebo telefonicky /pracovní dny 8,00 - 17,00 hod./. Pracoviště: Josef částka - pekařská výroba, nám. Republiky, č.p. 72, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Simona Částková, +420 733 534 421. Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 23 000 Kč Ostatní řídící pracovníci v oblasti zdravotnictví Vedoucí domácí hospicové péče. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , - řízení služby (vedení multidisciplinárního týmu pracovníků, organizace poskytovaných služeb, zabezpečení provozních záležitostí), - zajištění podpory umírajícím a jejich blízkým, - poskytování služby v domácím prostředí pacientů , Místo výkonu práce: okres Žďár nad Sázavou, Nástup: říjen 2018, případně dle dohody , Nabízíme:, - pracovní poměr na 1,0 úvazku,, - zajímavou, smysluplnou a zodpovědnou práci, , - možnost podílet se na rozvoji služby,, - odborné vzdělávání a supervizi, , - zaměstnanecké benefity, , - dobrý pracovní tým,, - zázemí stabilní organizace., Požadujeme:, - vzdělání potřebné na pozici všeobecné sestry nebo sociálního pracovníka podle platné legislativy, , - znalost legislativy (zdravotnická, sociální),, - předpoklady pro práci s umírajícími a jejich blízkými, , - schopnost samostatné i týmové práce, výborné organizační schopnosti,, - zodpovědnost, operativnost, profesionalitu,, - potřebu dále se vzdělávat a profesionálně růst,, - řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič/ka,, - trestní bezúhonnost., Uvítáme:, - znalost problematiky paliativní péče., V případě zájmu o uvedenou pozici zasílejte motivační dopis a profesní životopis , na adresu Mgr. Jana Kincová Křížková, Oblastní charita Žďár nad Sázavou, Horní 22, 591 01 Žďár nad Sázavou nebo na email jana.kincova@zdar.charita.cz do 30. 9. 2018., Bližší informace: Mgr. Jana Kincová Křížková, mob.: 777 755 469, , email: jana.kincova@zdar.charita.cz. Pracoviště: Diecézní charita brno - oblastní charita žďár nad sázavou - správa, Horní, č.p. 1679, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Jana Křížková Kincová, +420 777 755 469. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 000 Kč Pomocní skladníci Pracovnice expedice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Více jak 20 let vyrábíme společenské hry, hračky a v neposlední řadě také postavičky Igráčka. Naše hračky dělají jednak radost dětem, ale pomáhají také děti rozvíjet. , Práce u nás není složitá, ale zodpovědná - budete balit zboží na základě přijatých objednávek., Z povahy činnosti je tato práce vhodná spíše pro ženy., Základní podmínkou je chuť do práce a pozitivní nálada. , Nekvalitní výsledky a zahálka se u nás neschová., Budete součástí menšího kolektivu, kde si vzájemně lidé pomáhají, jde jim o kvalitu a spokojeného zákazníka., Hledáte zajímavou změnu?, Pak očekáváme Váš životopis. Zašlete na info@efko.cz. Odpovíme všem.. Pracoviště: Efko - karton, s.r.o. [942], Dolní, č.p. 347, 592 14 Nové Veselí. Informace: Marie Šindelářová, +420 737 278 991. Výroba - Výroba Seřizovači 23 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) SEŘIZOVAČ / KA JEDNOÚČELOVÝCH STROJŮ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hlavní náplň práce: , •seřizování a obsluha jednoúčelového CNC stroje, •výroba dentálních polotovarů a komponentů, •samokontrola kvality, •spolupráce s technologem, Požadujeme: , •orientace v technické dokumentaci a používání měřidel, •manuální zručnost, •chuť učit se novým věcem, •práce na 3 směny, •vzdělání v oboru není podmínkou, zaučíme vás, práce vhodná i pro ženy, Nabízíme: , › Zaučení v oboru výroby zdravotnických prostředků, › Zázemí prosperující české výrobní firmy, › Možnost osobního růstu, Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete svůj životopis na pers@medin.cz, popř. nás kontaktujte na tel. č. 566 684 355, při osobní návštěvě si taktéž vemte svůj životopis., www.medin.cz. Pracoviště: Medin a.s., Vlachovická, č.p. 619, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Magda Svobodová, +420 566 684 355.

Kanonýr Pavel Simr (v červeném) vystřelil dvěma góly Velkému Meziříčí bod na hřišti Hodonína za remízu 2:2.

Za remízu musíme být hodně rádi, přiznal střelec Pavel Simr

Fotbalisté béčka Žďáru (v bílých dresech) doma v neděli zdolali nevyzpytatelné Rapotice 3:1.

Víkend přinesl bodové hody

Hladík: Musíme zůstat pokorní

Nové Veselí – Skvělý start. Nic jiného se k začátku sezony v podání extraligových házenkářů Nového Veselí nedá říci. Po těsné domácí výhře nad Frýdkem-Místkem totiž hráči Sokola zvítězili i v Zubří, tentokrát 27:25. „Ty body teď ale musíme potvrdit doma proti Brnu,“ zdůraznil jinak spokojený trenér Nového Veselí Pavel Hladík.