S Ledčí si dokázali poradit, výhra 2:1 se ovšem nerodila lehce. „Věděli jsme, že to nebude lehké utkání. Ledeč sice nemá příliš bodů, všechny předchozí prohry byly ovšem jen o gól. Podle toho, co jsem měl možnost vidět, dostávají hodně laciné góly,“ všiml si trenér Nové Vsi Václav Pohanka.

Celek z Havlíčkobrodska vycházel ze zajištěné obrany a domácího favorita dlouho nepouštěl do šancí. „Do první se dostal po chybě obránce Ledče Martin Žák. Balon měl ideálně na noze, bohužel zakončil jen do gólmana,“ mrzelo jej.

S výkonem svých hráčů v první půli nebyl úplně spokojený. „Chyběly nám klid a přesnost ve finální fázi. Útočili jsme do zformované obrany, ale finální přihrávku jsme nedokázali vyřešit. Gól jsme tak vstřelili přímo z rohového kopu po chybě gólmana Ledče až těsně před poločasovou přestávkou,“ popisoval.

Po změně stran to dlouho vypadalo, že Nová Ves kráčí ke klidnému zisku tří bodů. „Dobrou půlhodinu jsme hráli opravdu dobře. Navíc jsme přidali druhou branku,“ pochvaloval si.

Jenže závěrečná čtvrthodina klubu z obce s nejdelším názvem v republice moc nevyšla. „Zbytečně a tak trošku nepochopitelně jsme zápas nedokázali dohrát v klidu. Chyběl nám klid na míči, moc jsme spěchali dopředu, nehráli jsme takticky,“ mračil se.

Hosté pochopili, že nemají co ztratit a vysunuli na hrot útoku tři hráče. „Ledeč hru zjednodušila a dokázala pět minut před koncem snížit. Více už jsme jí naštěstí nedovolili,“ oddechl si.

Tři body tak podle očekávání zůstaly na Novoměstsku. „Případná ztráta bodů by nás určitě mrzela, hlavně doma chceme vyhrávat. Podle mého jsme byli aktivnějším a lepším mužstvem, výhru jsme si zasloužili,“ doplnil Pohanka.


Načítám tabulku …