Vstup do sezony se ale svěřencům trenéra Radka Šikoly příliš nepovedl. Po čtyřech odehraných kolech totiž měli na svém kontě pouze hubené dva body.

„V první řadě se na našem slabším rozjezdu projevily absence, kdy nám prakticky na celý podzim vypadli dva stěžejní hráči středové formace. Na druhou stranu se ale do sestavy rychle zapracovali další kluci. Především jsme ale v létě začali hrát jiným způsobem, požadoval jsem po obráncích, abychom balony zezadu nenakopávali a hráli po zemi. Celkem logicky tudíž chvíli trvalo, než si to všechno sedlo, navíc jsme měli v těch prvních utkáních i trošku smůly,“ podotkl kormidelník Nové Vsi.

Zlom přišel v pátém kole na hřišti Košetic. Zde hosté o půli prohrávali 0:2, skončit utkání její prohrou, padla by Nová Ves začátkem září na dno tabulky. Vítězný obrat po změně stran ale vše změnil.

„V Košeticích se to konečně zlomilo. Šancí jsme tam měli dostatek už v prvním poločase, ale padat nám to tam začalo až ve druhé půli. Kluci tomu systému uvěřili, navíc se začalo dařit i útočníkům a výsledkem byla zvýšená efektivita i bodové zisky v dalších kolech,“ těšilo Šikolu.

Ten dobře ví, o čem hovoří, protože v následujících osmi podzimních kolech jeho svěřenci vytěžili z možných 24 bodů hned devatenáct. Bodové ztráty znamenaly pouze porážka na horké půdě loňského nováčka ze Speřic a v předposledním podzimním kole nešťastná remíza 3:3 s Třebíčí.

„Ve Speřicích se utkání odehrávají na úzkém hřišti, kde se hraje velice obtížně. Přiznám se, že tam tu porážku 2:4 až jako takovou ztrátu neberu. Mnohem více mě mrzela ta domácí remíza s Třebíčí. Tam jsme se úplně nesmyslně vrátili k původnímu systému hry a dopadlo to tak, že jsme nadějně rozehraný zápas a poločasové vedení 3:1 ztratili během jediné minuty, hned po nástupu do druhé pětačtyřicetiminutovky. Dva body jsme hostům doslova darovali,“ štve ještě s měsíčním odstupem lodivoda klubu z Novoměstska.

Plánují soustředění

Také ve své třetí sezoně po návratu do elitní krajské soutěže Nová Ves potvrzuje, že i přes četné absence patří k tomu lepšímu, co přebor nabízí. Navíc si na podzim zapsala i jednu zajímavost. Více bodů, konkrétně třináct, totiž získala na hřištích svých protivníků, před vlastními fanoušky si jich připsala o dva méně.

„Myslím si, že až na zmíněný zápas s Třebíčí můžeme být s průběhem podzimní části spokojeni. V tabulce pravdy jsme na druhém místě, což považuji za velice slušný výsledek. Krajský přebor se letos docela vyrovnal, každý zde může porazit každého. Ledeč sice poměrně často vyhrávala jen o jediný gól, ale myslím si, že je největším aspirantem postupu. Herně mi sice přišel kvalitnější Pelhřimov, ale bodový náskok hovoří spíše pro Ledeč,“ vyslovil svoji prognózu pro jaro Radek Šikola, který už má i naplánovanou zimní přípravu, kterou po roce opět zpestří herní soustředění.

„Trénovat začneme přibližně od poloviny ledna, nemělo by se to nijak závratně lišit od minulého ročníku. I tentokrát máme v plánu absolvovat zimní soustředění v Lednici, kde budou mít hráči výborné podmínky pro kvalitní přípravu na jarní odvety.“