Béčko Velkého Meziříčí v prvním poločase odehrálo solidní partii, po změně stran se ale bránilo tlaku hostů. „V prvním poločase měla naše hra kvalitu. Ve druhém poločase už to takové nebylo. Posledních dvacet minut mi přišlo, že se jenom bráníme,“ nabídl svůj pohled na utkání domácí gólman Tomáš Kolouch.

Přesto se domácí osm minut před koncem dostali do vedení. Pokutový kop proměnil Miloš Koudela. „Z mého pohledu se zdálo, že nebyla. Ale spoluhráči říkali, že ano. Soupeřův hráč to tam udělal chytře,“ popsal situaci brankář Vrchoviny Jiří Mička. „Odhadl jsem stranu, ale on to trefil přesně k tyči. Na to jsem nemohl dosáhnout.“

V utkání 1. B třídy udolal Velký Beranov (v bílém) Křižanov 3:2, když ve druhém poločase vymazal dvoubrankové manko.
OBRAZEM: Křižanov ztratil po pauze v Velkém Beranově nadějně rozehrané utkání

Když už se zdálo, že meziříčští hráči budou slavit vítězství, přišla závěrečná akce zápasu. „Jejich brankář přiznal roh a sudí nám řekl, že to bude poslední akce a potom duel ukončí. Proto mě tam trenér poslal. Pepa Chytrý to kopl, Dominik Bača prodloužil a já jsem to doklepával nohou skoro do prázdné,“ prozradil Mička.

„Neměl jsem důvod lhát,“ ani na okamžik nezaváhal osmnáctiletý brankář Velkého Meziříčí. „Někteří spoluhráči se na to zprvu moc netvářili, ale pochopili to. A od fanoušků jsem si také nic nevyslechl,“ oddechl si Kolouch.

Jeho o rok starší pokořitel si toho naopak vyslechl dost. Především od pokladníka týmu. „Kluci už mi říkali, že jako gólman dostanu za první gól dvojitý flastr. Takže to bude asi dost drahé,“ smál se Mička.