Poslední tři kola zbývají do konce krajského přeboru Vysočiny. Pro nestranné fanoušky je dobrou zprávou, že na obou pólech tabulky je stále o co bojovat. Jisté je, že sestoupí rezerva Velkého Meziříčí, ale kdo ji do I. A třídy doprovodí?

A kdo se bude radovat z fotbalové divizní vstupenky? To stále ještě není ani zdaleka jasné.

Třemi výhrami v řadě si vedení upevnil tým FŠ Třebíč. Ta poslední sobotní se však nerodila lehce, na trávníku sestupem ohrožené žďárské juniorky zvítězila FŠ 1:0. „Pro nás je to velmi cenná výhra s ohledem k vývoji v tabulce i k tomu, že už v I. A třídě se nám proti Žďáru moc nedařilo,“ uvedl trenér vítězů Tomáš Franěk.

Osm gólů nastříleli o víkendu fotbalisté Přibyslavic (na archivním snímku ve žlutém). Polovinu z nich zaznamenal Miloslav Bukáček (č. 5).
ANKETA. Kolo kanonýrů. Vyberte z nominovaných ostrostřelců další Hvězdu víkendu

Jeho tým tak má na druhou Chotěboř náskok tří bodů, ale dobře ví, že pro jistotu postupu musí v předposledním kole na hřišti soupeře bodovat. Na podzim totiž doma podlehl 0:2. „Čekají nás ještě tři kola a my musíme uspět v každém z nich. Je ale pravda, že se v Chotěboři může rozhodnout,“ dodává Franěk.

Chotěboř má vše ve svých rukách. Druhý celek tabulky v případě tří vítězství v závěru obsadí první místo. Po nedělní výhře 4:2 nad Rapoticemi stáhla ztrátu na FŠ na tři body.

Situaci klubu z podhůří Železných hor zkomplikovaly dvě remízy 1:1, zejména ta domácí v derby s Ledčí nad Sázavou. To si uvědomuje trenér Martin Jakeš. „Ta remíza hodně bolí, ale pořád máme dost času tenhle výpadek nahradit,“ uvedl přesvědčivě.

Fotbalisté Kostelce zaskočili rychlým vstupem do utkání vedoucí Pohled a přivezli si domů cenné tři body.
Souhrn 1. A třídy: Kostelec zaskočil Pohled, Šebkovice parádně vylepšovaly skóre

Šanci na první místo mají ještě fotbalisté Okříšek a Kamenice nad Lipou. Je však skoro jisté, že jeden z těchto celků z boje o postup po příštím víkendu definitivně vypadne. Čeká je totiž vzájemné utkání na hřišti týmu z Pelhřimovska. „My se soustředíme na každé utkání zvlášť, jdeme od jednoho zápasu ke druhému,“ tvrdí trenér Okříšek Vladimír Hekerle.

Okříšky v sobotu remizovaly s Ledčí překvapivě 1:1, Kamenice si odvezla očekávanou výhru 2:0 z Velkého Meziříčí.

ZBÝVAJÍCÍ PROGRAM
FŠ TŘEBÍČ: Nové Město n. M. B (D), Chotěboř (V), Velké Meziříčí B (D).
CHOTĚBOŘ: Pacov (V), FŠ Třebíč (D), Žďár n. S. B (V).
OKŘÍŠKY: Kamenice n. L. (V), Rapotice (D), Pacov (V).
KAMENICE N. L.: Okříšky (D), Nová Ves (V), Bystřice n. P. (D).


Načítám tabulku ...