Na trase mezi Novou Vsí a Žďárem nad Sázavou dochází v posledních dvou letech k zajímavým výměnám na trenérských postech. Posledním důkazem toho je krok vedení TJ Nová Ves, které na lavičku mužů angažovalo žďárského kouče Petra Nedvěda.

Ten se mužstva ujal ve druhé polovině tohoto týdne. „Z Nové Vsi mi už před časem zavolali, ale tehdy jsem jejich nabídku odmítl. Jsem poslední dobou časově zaneprázdněný a počítal jsem s tím, že trénovat opět začnu až v zimě. Když pak ale zavolali podruhé, domluvili jsme se na vzájemné spolupráci už teď,“ popisoval dvaapadesátiletý kormidelník.

Odvetné utkání 2. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy fotbalisté Sparty Praha (ve žlutých dresech) absolutně nezvládli. Po prohře 1:2 ve Stavangeru pro letošek v Evropě dohráli.
Glosa Tomáše Pohanky: Sparťanské fiasko na pokračování, bohužel vlastní vinou

U týmu nahradil Jaroslava Havlíka, který jej vedl uplynulý půlrok, po odchodu trenéra Václava Pohanky právě do divizního Žďáru. Ten zde pro změnu v zimě nastupoval poté, co se u mužstva v závěru loňského podzimu rozhodl skončit Petr Nedvěd.

Zkušený kouč, který si dal poslední půlrok od fotbalu pauzu, doposud jinde než v rodném Žďáře netrénoval. „To je pravda. Nějaké nabídky jsem během toho půlroku měl, ale až Nová Ves je pro mě z časových důvodů ideální,“ popisoval Nedvěd.

Vzhledem k tomu, že se v uplynulých letech fotbalisté Žďáru a Nové Vsi každého půlroku potkávali v rámci letní či zimní přípravy, má o svých nových svěřencích poměrně slušný přehled. „Některé kluky celkem dobře znám, některé pro změnu méně. Mám ale k dispozici videa z posledních zápasů, takže budu mít možnost si je nasledovat,“ usmíval se.

V loňském duelu předkola MOL Cupu zvítězili třetiligoví fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) na stadionu Havlíčkova Brodu ( v bílo-černém) 3:0. K opakování tohoto souboje dojde na stejném místě dnes od 18.00. Kdo se bude radovat tentokrát?
Předkolo MOL Cupu nabízí dvě okresní derby. Kdo si vybojuje duel proti Jihlavě?

Zápasovou premiéru na lavičce Nové Vsi si Petr Nedvěd odbude už zítra, kdy se jeho celek představí v krajském poháru na hřišti Myslibořic.

Obsáhlý rozhovor s Petrem Nedvědem přineseme čtenářům Deníku v průběhu příštího týdne.