Dál bez porážky zůstávají i po pátém kole letošního ročníku krajského přeboru fotbalisté Nové Vsi. Žirovnici v sobotu na domácím hřišti zdolali jednoznačně 4:0.

Úvodní dvacetiminutovka přitom herně vyzněla pro celek z Pelhřimovska. Ten ovšem své tři dobré příležitosti ke skórování nevyužil. „Vstup do utkání byl přesně podle našich představ. Dobře jsme věděli, jak Nová Ves hraje, měli jsme je dobře nastudované,“ pochvaloval si kouč Slavoje Zdeněk Hřib.

Méně spokojený už byl se střeleckou potencí svého souboru. „Po stranách jsme se dokázali dostávat do zakončení, jenže finální fáze nás trápí. Nedáváme góly, proto jsme v tabulce tam, kde jsme,“ postýskl si trenér Žirovnice.

Ve 20. minutě se po pěkné individuální akci gólově prosadil domácí Žák a tím určil ráz zápasu. „Už předtím jsme měli nějaké náznaky, ale ten gól nám hodně pomohl. Po něm se obrana Žirovnice více otevřela a pro nás to bylo najednou v útoku schůdnější,“ sdělil lodivod Nové Vsi Petr Nedvěd.

Takto se útočník Žďáru nad Sázavou Marek Šerý (úplně vlevo) radoval společně se svými spoluhráči z jeho vítězné trefy při výhře 1:0 nad Startem Brno.
KANONÝR DENÍKU: Šerý skvělým střeleckým koncertem řídil totální demolici Speřic

Důležitost první trefy potvrdil také jeho protějšek. „Inkasovaný gól nás položil, úplně nás to zmrazilo. Hráči ve svých hlavách spadli na dno, od té chvíle naše hra začala upadat,“ mračil se Hřib.

Nemluvil do větru. Nová Ves přidala Kovářem do půle druhou branku a nemuselo zůstat jen u ní. „Žirovnice hrála v obraně hodně vysoko, což nám pak docela sedělo,“ všiml si kouč Nové Vsi.

Po změně stran už nebylo o vítězi utkání pochyb. Nečas přidal třetí branku, agilní Žák pak po pěkné individuální akci čtvrtou. Právě vytáhlý středopolař byl hlavním hrdinou zápasu.

Kvalitní výkon ocenil také jeho trenér. „Martin toho v sobotu naběhal více než za předchozí čtyři zápasy,“ pousmál se Nedvěd a pokračoval.

Na výkony brankáře Víta Schamse budou házenkáři Nového Veselí spoléhat i v nadcházející sezoně.
První zápasy napoví, jak na tom jsme, tuší Schams. Do Frýdku si jedeme pro body

„Hodně mu pomohl první gól, jeho psychiku výrazně pozvedl. Jen se potvrdilo, že osmdesát procent výkonu je o hlavě hráče. Bylo ho pak plné hřiště, ale velmi dobře zahráli také další hráči.“

Ke třem remízám tak fotbalisté Nové Vsi přidali druhou výhru. „Po remízách těch bodů do tabulky moc nepřibývá, proto jsme za vysokou výhru rádi. Ale jen nerozhodný výsledek proti Ledči nás mohl mrzet, jinak šlo o spravedlivé výsledky,“ uznal kormidelník Nové Vsi.

Fotbalisté Žirovnice zůstávají po vysoké prohře se čtyřmi body dál ve spodní polovině tabulky. „Nemáme útočníka, to nás sráží. V létě odešli Smrčka s Dýnkem, Kučera s Rozporkou jsou zranění. To je pomalu čtyřicet branek, které najednou schází,“ postýskl si Hřib a pokračoval.

„Snažíme se sehnat nějaké posily, ale zda nějaká z nich dopadne, to v tuto chvíli neumím říci.“


Načítám tabulku ...