ŽĎÁR B – MORAVEC 2:1

Do okresního derby lépe vstoupili hráči žďárské rezervy, když si ve 13. minutě šikovně naběhl do sólového úniku Kunstmüller a prostřelil gólmana Pokorného – 1:0.

Také v dalším průběhu první půle měli herně navrch domácí borci, ale ani jednu z řady příležitostí nevyužili. To je muselo mrzet v úvodu druhého dějství, kdy střelou z vápna vyrovnal na 1:1 Červinka.

Hra se poté vyrovnala, ale od 70. minuty béčko Žďáru převzalo iniciativu a devět minut před koncem se také dočkalo vítězné branky. Při skrumáži ve velkém vápně hostů se nejlépe zorientoval Henzl a rozhodl o tom, že tři body zůstaly zaslouženě doma.

Utkání divize mezi SK Bystřice nad Perštejnem a FC PBS Velká Bíteš.
Domácí premiéra nováčkovi nevyšla, Bíteš si odvezla všechny tři body

„Většinu zápasu jsme byli lepším týmem, jenže jsme opět dopláceli na neproměňování našich šancí. Rozhodnuto mělo být už po první půli,“ postýskl si po vydřené výhře trenér béčka Žďáru Ladislav Jun.

Góly: 13. Kunstmüller, 81. Henzl – 47. Červinka. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 0:0. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Žďár B: Šenkýř – Sáblík (57. Henzl), Havlík, Z. Peňáz, Machatka, Musil, T. Trojánek (46. Palán), Švoma, Kunstmüller, L. Sláma (72. Komínek), T. Peňáz. Moravec: Pokorný – Urban (81. Cícha), P. Černý, T. Toufar, Juračka, Červinka, J. Kachlík, M. Kachlík (62. Hanák), M. Černý, Svoboda, Štěpánek.