Pouze splněná povinnost. Nic více sobotní rozlučka fotbalistů Nové Vsi s podzimní částí této sezony nepřinesla. V předehrávce 14. kola krajského přeboru zvítězil druhý celek tabulky nad předposlední Chotěboří těsně 1:0.

V úvodních pětačtyřiceti minutách sobotního duelu fanoušci Nové Vsi svůj celek nepoznávali. „První poločas, to byla sportovní tragédie, podali jsme doslova hanebný výkon. Bez pohybu, nasazení, jako kdybychom nevěděli jak se hraje fotbal. Jako bychom už byli hlavami všude jinde, jen na hřišti,“ láteřil trenér Nové Vsi Václav Pohanka.

Za to, že na tabuli svítilo bezbrankové skóre, mohl celek z Novoměstska děkovat svému gólmanovi. „Jirka Fuksa nás v brance podržel, když vychytal sólový nájezd hostů,“ pochválil svého strážce svatyně.

Poločasová přestávka nebyla v kabině Nové Vsi klidná. „Došlo k menší domluvě a dvěma změnám v sestavě. Kdyby to ale šlo, musel bych, kromě tří čtyř výjimek, vystřídat všechny hráče,“ ulevil si kouč Nové Vsi.

A domluva pomohla. „Během úvodních deseti minut druhé půle jsme si vytvořili tři šance. Všechny jsme ovšem zahodili. Až poté Žák po centru z lajny zamířil bombou přesně pod břevno,“ popisoval.

Další branka už poté nepadla, favorit tak bral očekávané, ale hodně vydřené tři body. „Byť jsme vedli jen o jedinou branku, zápas jsme si celkem v klidu pohlídali. Chotěboř kluci do ničeho nepustili,“ všiml si.

S podzimním ziskem jednatřiceti bodů a dvoubodovou ztrátou na vedoucí Speřice je trenér Nové Vsi relativně spokojený. „Chtěli jsme hrát na špici, z tohoto pohledu můžeme být spokojení. Na druhou stranu si na sebe kluci upletli bič, na jaře tak budou mít na co navazovat,“ hodnotil Pohanka.


Načítám tabulku ...