Jediný zápas v sobotu, zbylých šest pak v neděli. Tak vypadá harmonogram dalšího kola elitní krajské fotbalové soutěže na Vysočině.

O skóre vedoucí fotbalisté Chotěboře hostí v neděli od 16.30 další celek z Havlíčkobrodska, o záchranu bojující Ledeč nad Sázavou. A na ni se lídrovi příliš nedaří. „Vzájemně se dobře známe, nám se ale proti Ledči nehraje dobře. Pokaždé to pro nás bývá složitější zápas,“ prozradil kouč Chotěboře Martin Jakeš.

Vzhledem k tomu, že jeho ovečky nyní drží všechny trumfy v rukách, dobře vědí, že v případě stoprocentní bilance ve zbytku sezony už se nemusí ohlížet na výsledky jejich konkurentů v boji o postup do divize.

Fotbalisté Rapotic (v zelených dresech) si v letošním ročníku krajského přeboru skutečně počínají jako legendární slovenský Jánošík.
Jako Jánošík. Fotbalisté Rapotic v přeboru body bohatým berou a chudým rozdávají

Taková role ovšem nebývá nikdy jednoduchá. „Pokud chceme postoupit a je to nyní jen na nás, musíme se stoprocentně připravit na každý další zápas. Nemá cenu přemýšlet, že jich bude ještě dalších pět či čtyři. Teď nás čeká Ledeč, kdo přijde na řadu potom, není podstatné,“ zdůraznil.

Od nedělního soupeře ale čeká lodivod Chotěboře doslova boj o holý život. „Pro Ledeč je každý bod důležitý. Po těch šesti porážkách v řadě jim minule domácí výhra nad béčkem Vrchoviny notně pomohla. Určitě neprodají svoji kůži lacino, nesmíme nic podcenit,“ zdůraznil Jakeš.

Na konto nesmírné vyrovnanosti nejlepší trojice přeboru pak sdělil: „Diváky to musí bavit, když vidí, jak se na čele ty týmy střídají. Nejdříve dlouho vedly Okříšky, pak nějakou dobu Fotbalová škola Třebíč, teď jsme v čele poprvé my. Uvidíme za dvě či tři kola, jak bude situace vypadat.“

Šest kol před koncem letošního ročníku jsou na čele tabulky krajského přeboru fotbalisté Chotěboře (žlutočerné dresy) o skóre před Okříškami (v červeném).
Drama až do konce? Krajský přebor Vysočiny čeká závěrečná čtvrtina této sezony

Jak již bylo řečeno, také další dva největší konkurenti lídra tabulky hrají ve stejný čas doma. Druhé Okříšky přivítají Bystřici nad Pernštejnem, která, podobně jako Ledeč, honí každý bod na cestě za záchranou.

Fotbalová škola Třebíč pak v souboji dvou ze tří letošních nováčků vyzve na domácím pažitu Pacov. Zajímavý duel bude k vidění v Nové Vsi, kam dorazí Žirovnice. Případný vítěz duelu tabulkových sousedů by udělal razantní krok k jistotě záchrany.

KP VYSOČINY – 23. KOLO
SOBOTA: Nové Město B - Kamenice nad Lipou (16.30).
NEDĚLE: Velké Meziříčí B – Sapeli Polná (14.00), Nová Ves – Žirovnice, Žďár B – Rapotice, Chotěboř - Ledeč nad Sázavou, Okříšky – Bystřice nad Pernštejnem, FŠ Třebíč - Pacov (vše 16.30).


Načítám tabulku ...