Dukovany dál zaostávají za lídrem skupiny Rapoticemi o tři body, Jemnicko ztrácí na čelo už dvanáct bodů.

V Dukovanech se hrál v sobotu dopoledne kvalitní fotbal. Lépe do zápasu vstoupili domácí. „Nástup do utkání se nám vydařil, ale šance v úvodu jsme promarnili,“ vracel se k utkání dukovanský trenér Josef Černý. Po čtvrthodině hry pak otevřel skóre šťastným gólem Adam Dúcký.

Pak se sice hra přece jen vyrovnala, ale ve 34. minutě to byli znovu Dukovanští, kteří se postarali o změnu skóre, když se trefil Jakub Sobotka. „Nezachytili jsme začátek utkání, začali jsme hodně vlažně. Nechali jsme si dát dva góly, proti kvalitnímu soupeři jsme se nedokázali prosadit,“ viděl zápas trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Nedělní krajské derby mezi divizními fotbalisty Ždírce (ve žlutých dresech) a FC Žďas (v bílém) nakonec přineslo nerozhodný výsledek 2:2.
Votava: Naše velká chyba. Ve vyrovnání jsem neustále věřil, kontroval Pohanka

Závěrečná pětiminutovka sice patřila hostům, ale gólově se ani v této fázi utkání prosadit nedokázali. „Když nedáme gól, nemůžeme myslet na body,“ připomněl starou pravdu Zbyněk Kincl.

Po přestávce už domácí díky příjemnému náskoku kontrolovali vývoj utkání, i když i hosté předváděli kvalitní fotbal. Šance Jemnicka na korigování nepříznivého výsledku znatelně klesly v 63. minutě, kdy za tvrdý zákrok na dukovanského Josefa Černého (synovce trenéra) viděl červenou kartu jemnický Tomáš Bastl.

„Byl to zbytečný faul, který v tu chvíli nic neřešil,“ komentoval důležitý moment trenér Josef Černý. „Červená byla přísná, rozhodčí mohl dát žlutou. Pro červenou kartu sáhl až na pokyn pomezního,“ doplnil informace Zbyněk Kincl.

Fotbalistům Humpolce (v pruhovaných dresech) se na jaře v divizi daří. Už se dokázali v tabulce posunout do její horní poloviny.
Krajské derby ovlivnilo aprílové počasí. Humpolci uškodilo vynucené střídání

V 70. minutě chybovali hosté v rozehrávce a domácí Adam Dúcký stanovil konečný výsledek zápasu. „Přestože jsme jasně prohráli, podržel nás brankář Vít Kopeček, který patří mezi nejlepší v I. A třídě,“ dodával Zbyněk Kincl.

Ještě lépe si ale v sobotu mezi tyčemi počínal dukovanský Marek Křišťál, který udržel nulu. „Brankáři byli ozdobou výborného utkání,“ uzavřel hodnocení Josef Černý.


Načítám tabulku …