Vedle několika zraněných hráčů jim totiž odpadly také poslední dva přípravné zápasy. „Je to škoda, ale nedá se nic dělat,“ pokrčil rameny trenér Nové Vsi Petr Nedvěd.

Dva týdny zpět měli hrát s Kunštátem, minulou sobotu s divizním Žďárem. Oba tyto přípravné zápasy Nové Vsi však musely být zrušeny. „Proti Kunštátu jsme nehráli ze zdravotních důvodů, zápas se Žďárem pro změnu zrušilo nepříznivé počasí,“ vysvětloval Nedvěd.

Žádnou tragédii z toho však nedělá. „Je to rozhodně škoda, ale šlo o důvody, které jen těžko ovlivníme,“ uznal.

Větší vrásky na čele dělají Nedvědovi marodi. Hned u čtyřech hráčů podzimní základní sestavy reálně hrozí, že jarní část sezony vynechají.

V poslední herním testu před začátkem jarní části podlehli fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černých dresech) jihomoravským Boskovicím 1:2.
Fotbalisté Humpolce se naladili vítězně. Slovan i Velká Bíteš v generálce padly

Ve třech případech se jedná o problémy s kolenem. „Útočník Kovář jde v pátek na operaci menisku a chrupavky. U něj je podle mě hotovo, na jaře se na trávníku objeví jen stěží,“ neskrýval.

A pokračoval. „Obránce Kuchta byl na operaci v úterý, ještě jsem s ním nemluvil. U něj se totiž až při operaci mělo ukázat, nakolik bylo zranění závažné. Další bek Forchtsam ještě na operaci čeká, ale má natržený přední křížový vaz, což nevypadá moc pozitivně,“ mračil se.

Návrat krajního záložníka Komínka se také odkládá. „Vojta si zkraje přípravy zlomil zánártní kůstky a prý se mu zranění špatně hojí, takže ještě vůbec nezačal,“ prozradil kouč Nové Vsi.

Fotbalisté Vrchoviny (v zelených dresech) hráli první dvě jarní kola na hřištích soupeřů. Ani to jim však nezabránilo, aby v obou stoprocentně bodovali.
Fotbalisté Vrchoviny zahájili jaro skvěle. Jsme silnější v útoku, těší Michala

V kolonce posil má Nová Ves jediné jméno. „Z Víru jsme získali Tomáše Sedlera, který může nastupovat kdekoliv ve středové řadě. Má výborný přístup, jeví se velice dobře,“ pochvaloval si.

Do jara přesto půjde pátý celek podzimní tabulky krajského přeboru s úzkým kádrem. „Početní stav, jaký nyní máme, je docela problém. Bude to hodně zajímavé, protože dorost nemáme a v béčku není moc možností,“ připomněl.

Generálku na jarní část odehraje Nová Ves v neděli doma proti HFK Třebíč od 14.00. „Je jisté, že budeme v každém případě hrát na přírodní trávě,“ sdělil Nedvěd.


Načítám tabulku ...