„Pelhřimov má po letním posílení dobře poskládaný mančaft, remíza tomu zápasu sluší. Hosté byli asi více na balonu, ale my jsme měli větší šance. Určitě se potvrdilo to, že budou patřit k favoritům soutěže, proti Pelhřimovu z posledního kola loňského ročníku je to úplně jiný mančaft. Naniaš řídí obranu, vepředu je zkušený Benda, stála proti nám opravdová kvalita,“ řekl trenér Bystřice Oldřich Veselý, který byl se ziskem bodu spokojený.

„Hráli jsme doma, chtěli jsme vyhrát, ale byl to opravdu spíše remízový zápas. Kvalitnější mančaft v této soutěži nepotkáme, diváci si přišli na své, mělo to divizní úroveň.“

Před sobotním vzájemným duelem v rámci 4. kola jsou na tom podobně fotbalisté Nové Vsi a béčka Velkého Meziříčí. Oba celky shodně čekají na první bod v novém ročníku. Meziříčí o víkendu smolně prohrálo ve Speřicích 1:2.

„V první půli nás Speřice přehrávaly, prohrávat 0:4, nikdo by se nemohl divit, zachránil nás výborný Dubec, který chytil i penaltu. Po změně stran jsme se semkli, měli čtyři tutovky, ale vyrovnat se nám podařilo až pět minu před koncem. Jenže pak přišel úplně zbytečný faul ve vápně a domácím díky penaltě spadly dva body do klína,“ mrzelo kouče béčka Velmezu Petra Munducha.

ZAHODILI I PENALTU

Prakticky podobně dopadla v Ledči nad Sázavou také Nová Ves. „Domácí na nás vlétli a brzy šli do vedení. Do 15. minuty byli jasně lepší, poté se hra vyrovnala, bohužel v největší šanci Jan Šandera v sólovém nájezdu trefil jen náruč gólmana. Ve druhém poločase jsme dostali nabídku pokutového kopu, František Nečas však na gólmana nevyzrál. Poté jsme měli ještě další dvě šance, ale nebylo nám tentokrát souzeno. Druhý gól v naší síti pak rozhodl. Pokud by oba týmy proměnily všechny své šance, skončilo by to 5:4 pro nás. Bohužel na nás trochu začíná padat deka, hráči si nevěří,“ všiml si lodivod Nové Vsi Radek Šikola.