Je proto velká škoda, že se letošní podzim nedohrál. Béčko Velkého Meziříčí totiž v závěrečných třech kolech krajského přeboru čekaly souboje s vedoucím duem soutěže. Jeho střet s Pelhřimovem a Novou Vsí mohl nabídnout velice zajímavou konfrontaci. „Vzhledem k vývoje celé situace jsem ale to, že se podzim nedohraje, očekával,“ přiznal Libor Švec.

V neúplné podzimní tabulce vám patří čtvrté místo. S tím byste asi mohl být spokojený?
K té mi chybí přibližně pět bodů. Pořád nás trápí výkyvy ve výkonech a to zejména na domácím hřišti, kde jsme poztráceli spoustu bodů.

Kde byly příčiny toho, že tedy bodů není více?
Je tam spousta faktorů. Máme mladé hráče, u nichž je nevyrovnanost ve výkonech normální. Jako juniorka musíme samozřejmě pracovat v součinnosti s A týmem, což se na nás někdy také podepsalo.

Po podzimní části tohoto ročníku krajského přeboru se zdá, že by svěřenci kouče Václava Pohanky mohli být největším konkurentem vedoucího Pelhřimova.
Přístup hráčů byl stoprocentní, pochvaloval si po úspěšném podzimu Pohanka

V čem konkrétně?
Zejména v určité unavenosti některých hráčů. To je ovšem naprosto normální, jsme proto rádi, že koncepce obou týmů je nastavena rozumně a myslím si, že funguje. Zřejmě hlavním důvodem toho, proč nemáme víc bodů je fakt, že jsme některá slibně se vyvíjející utkání nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

Dostal jste se k utkáním. Ve kterém se vám výkon vašich oveček nejvíce zamlouval, kde to naopak drhlo?
Nerad hodnotím jednotlivé zápasy, protože každý je jiný a vyvíjí se jinak. Přesto se pokusím odpovědět. Asi nejvíce se mi líbil náš výkon a touha po vítězství na hřišti Ledče. Za nejméně povedený pak považuji zápas v Třebíči.

Zmínil jste výkyvy ve výkonech mužstva. Kde jsou jeho silné stránky?
Myslím si, že naší silnou stránkou je držení míče. Snažím se hráče nabádat, aby se za každých okolností snažili hrát fotbal, co nejvíce po zemi. Je pravdou, že jsme za to někdy potrestáni, ale od tohoto trendu nehodlám ustoupit.

Jiří Fuksa je dalším pokračovatelem rodinné tradice. Také jeho otec Jan byl dlouhá léta brankářskou jedničkou fotbalistů Nové Vsi.
Oba zápasy, v nichž jsme body ztratili, nás stále ještě mrzí, potvrdil Fuksa

Kde byly naopak vaše slabiny?
Trápí nás obranné standardní situace a někdy psychická ustrašenost a obava o výsledek. Dalším problémem je i to, že se málo tlačíme do koncovky.

Změnila se nějak, oproti předešlému nedohranému ročníku, úroveň a kvalita nejvyšší krajské soutěže?
Myslím si, že je nyní mnohem nevyzpytatelnější. Přijde mi, že dříve v ní byly výsledky očekávatelnější. Teď však v přeboru může každý porazit každého.

Myslíte si, že se na tom mohla nějak podepsat dlouhá přestávka? Přece jen se celé jaro nehrálo…
Možné to je. Některým týmům trvalo několik kol, než najeli do klasického zápasového režimu. Ta soutěž podle mého není lepší či horší. Kvalitou je v podstatě stejná, jen je trošku jiná.


Načítám tabulku ...