To ostatně potvrdil také trenér celku z Pelhřimovska. „Máme nastavený nějaký proces, kterému odpovídala také volba našich soupeřů. Vesměs jsme proto v zimě hráli proti celkům z divize. Navíc na naší umělé trávě, která má menší rozměry, hra je tím pádem o dost rychlejší,“ poznamenal Zbyněk Jaroš.

Jediným výsledkově úspěšným zápasem tak byla remíza 2:2 s Chýnovem. „Ten působí v jihočeské I. A třídě. Do přípravy jsme ale vstupovali s tím, že chceme kádr rozšířit, ale s kondičním cílem, abychom se dále posouvali. Výsledkově to dopadlo tak, jak dopadlo, nyní nás ale čeká nová soutěž,“ zdůraznil.

S průběhem přípravného bloku byl Jaroš vcelku spokojený. „Pokud se chceme někam posouvat, musíme vidět vyšší úroveň a jí se snažit neustále přibližovat. Některé zápasy od nás byly, i přes prohru, velmi dobré. Za porážky mohly chyby jednotlivců při výstavbě hry, ale také na to musíme být připravení,“ komentoval.

Zatímco drtivá většina fotbalových klubů v krajských soutěžích na Vysočině absolvovala o uplynulém víkendu generálku na mistrovský start jarní části, hráči Kamenice měli volno. „Chci, aby si kluci před těmi třinácti víkendy, které je pak čekají, odpočinuli. Navíc jsme mohli doléčit nějaké šrámy a drobná zranění,“ vysvětlil důvody.

Díky návratu řady podzimních marodů je v kabině Kamenice nyní více než dostatečná konkurence. „Aktuálně máme k dispozici osmnáct hráčů, s nimiž pro jarní část počítáme. Všichni mají stejnou startovní čáru, není to tak, že bychom tu měli deset či jedenáct tutovek a za nimi náhradníky. Sestavu budeme vždy volit podle aktuální formy, zdravotního stav i způsobu hry,“ nastínil.

Druhou polovinu tohoto ročníku zahájí čtvrtý celek podzimní tabulky krajského přeboru nadcházející sobotu. Od 15.00 přivítají na domácí umělé trávě celek Sapeli Polná. „Očekávám těžký, převážně soubojový zápas,“ dodal Jaroš.


Načítám tabulku ...