I. B TŘÍDA – SKUPINA B

VELKÝ BERANOV – ŠTĚPÁNOV 8:2

Fotbalisté Štěpánova už před utkáním věděli, že je sestup do okresního přeboru nemine. Možná i to se podepsalo na jejich výkonu v letošní derniéře. Hosté sice šli po čtvrthodině hry do vedení, ale pak už měli jasně navrch hráči Velkého Beranova.

Góly: 30. a 40. Svoboda (první z PK), 37., 45. a 61. Ganzwohl, 51. Novák, 57. Pýcha, 63. Eliáš – 15. Sabadashka, 76. Kintr. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:2. Diváci: 78. Poločas: 4:1. Štěpánov: Dinga – Ostrovskyi, Bohdan, Novák, Ilchyshyn, Sedláček, Samek, Sabadashka (46. O. Hrubeš), Kutnyk (46. Richter), R. Hrubeš (43. Kintr), Fiala (46. Kubica).

BOHDALOV – RANTÍŘOV 4:0

Derniéru s letošním ročníkem začali fotbalisté Bohdalova ve velkém stylu. Už v 11. minutě odstartoval své střelecké představení vedoucí brankou Koukal. Ve 25. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Aleš Neuman, za další dvě minuty to bylo po druhé přesné trefě Koukala již 3:0. Na další branku pak čekala šedesátka diváků více než hodinu hry, v poslední minutě Koukal završil svůj hattrick a uzavřel na konečných 4:0.

Góly: 11., 27. a 90. Koukal, 25. A. Neuman. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Bohdalov: Velín (88. R. Pokorný) – P. Neuman, Novotný, Večeřa, A. Fabík – A. Neuman, Krčál (70. V. Pokorný), Doležal, Koukal – Wasserbauer (55. Boháček), Křesťan.

NEDVĚDICE – STONAŘOV 2:2

Úvod zápasu byl hektický, už v 5. minutě šli hráči Nedvědice do vedení po brance Vašíčka. Hned za dvě minuty ale hosté po hraniční ofsajdové situaci vyrovnali Lázničkou – 1:1. Ve 23. minutě přišel centr z levé strany od Prudkého a Havlíček z voleje vrátil domácím barvám vedení. Zápas však skončil nerozhodným výsledkem, v 71. minutě si na dlouhý balon za obranu Nedvědice naběhl Kozojed a vyrovnal na konečných 2:2.

„Podle mého jsme si zasloužili zvítězit, hlavně v první půli, v ní jsme měli přidat další branku. Ve druhé půli už to, i kvůli velkému vedru, nebylo úplně ono,“ sdělil kapitán SK Pernštejn Michal Havlíček.

Góly: 5. Vašíček, 23. Havlíček – 7. Láznička, 71. Kozojed. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Nedvědice: Havlík – Jirásek (46. M. Pachlopník), Štefka, Houdek, Trdý, Bracek, P. Sytař, Havlíček, Mareš (67. J. Sytař), Prudký (46. J. Pachlopník), Vašíček (77. Škutchan).

POČÍTKY – MĚŘÍN 0:1

Okresní derby dvou postupujících mančaftů do I. A třídy nabídlo v prvním poločase vyrovnanou podívanou, ale více střeleckých příležitostí si vytvořily domácí Počítky. V té největší šel sám na branku Měřína Jurnečka, ale zamířil jen do tyče. To samé se o chvíli později podařilo také Zajíčkovi. Druhá půle začala ve vlažnějším tempu, rozhodující okamžik zápasu přišel v 76. minutě, hrubku v domácí obraně potrestal Michal Hladík – 0:1. Vyrovnat mohl Ondřej Toman, ale místo zakončení volil nepřesnou nahrávku.

„Je to škoda, ale fotbal se nehraje na šance. K vidění byla oboustranně pohledná hra, v níž jsme si vypracovali více gólových příležitostí, které ale hráči neproměnili,“ řekl po utkání kouč SK Transformátor František Šustr.

Gól: 76. M. Hladík. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Počítky: Šobej – Sláma, Odehnal, Landsman (67. Beneš), F. Toman – Svoboda (58. O. Toman), Mašek, T. Ločárek, P. Ločárek (76. Bednář) – Jurnečka, Zajíček (61. Kachlík). Měřín: J. Hladík (50. Sysel) – Polák, Láznička, Matoušek, M. Hladík, Jonáš (58. Bublán), Kožený (55. Robotka), Netolický, Vokurka, Kuřátko, Kružík (28. Souček).

PŘIBYSLAVICE – VELKÁ BÍTEŠ B 5:0

O osudu utkání rozhodla už úvodní pětačtyřicetiminutovka, v níž rezerva Velké Bíteše hned třikrát inkasovala. Po změně stran hostující mančaft inkasoval ještě dvakrát a s ročníkem se tak rozloučil nepříjemným pětibrankovým debaklem.

Góly: 16. Matějek (PK), 27. a 80. Ošmera, 45. Lopatář, 82. Venhoda. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Poločas: 0:3. Velká Bíteš B: M. Pelán – Svoboda, Kopáček, Martin Švanda, Ondřej Švanda – Těšík, Mrňa, Hošek, Loup – Novotný, Pokorný.