Okresní derby Pelhřimovska, které bylo zároveň soubojem prvního s druhým, skončilo nerozhodně 1:1. „Vzhledem k tomu, že jsme hráli už pošesté venku, bod bereme. Vzhledem k průběhu zápasu a hernímu projevu jsme ale měli vyhrát. Spokojení jsme tak napůl,“ usmíval se dvaatřicetiletý útočník.

Výhrady měl ke hře svého týmu ve finální fázi. „Kontrola hry a defenzivní práce, to nám klapalo, ale finální fáze nám příliš nešla. Přihrávky do zakončení, ale také koncovka samotná, nebyly podle našich představ,“ komentoval Dvořák.

Od béčka Zbrojovky (ve žlutých dresech) vyfasovali hráči Velkého Meziříčí (v červeném) v nedělním domácím utkání pět branek, žádný naopak nedali.
Fotbalová Jižní Morava versus Vysočina. Sousedé měli v divizi výsledkově navrch

Fotbalisté Kamenice v Pacově po první půli prohrávali 0:1. Vyrovnání zařídil po hodině hry svým prvním letošním zásahem zkušený útočník. „Gólman Pacova si při odkopu balon ukopl a pak trefil jednoho z našich hráčů. Míč doputoval ke mně a já jej z nějakých dvaceti metrů poslal do branky. Bylo to trošku z boku, nešlo úplně o lehký kop, ale prázdnou branku jsem trefil,“ pousmál se.

Jak již bylo řečeno, kompletní půltucet dosavadních zápasů tohoto ročníku krajského přeboru odehrál celek z Pelhřimovska na hřištích soupeřů.

Na vině je rekonstrukce hrací plochy, po níž ještě není trávník stadionu Kamenice v ideálním stavu. „Rádi bychom už hráli doma, ale zničit investici několika milionů kvůli třem domácím zápasům by byla škoda,“ chápal Dvořák důvody.

Také po šestém hracím dnu letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny jsou fotbalisté nováčka z Pacova (ve žlutomodrém) jediným neporaženým týmem.
Šlágr bez vítěze. Fotbalistům Pacova i Kamenice byl remízový bod shodně málo

Současně ale přiznal, že už by se fotbalisté Kamenice rádi opřeli o domácí prostředí. „Třináct bodů z těch venkovních zápasů bereme všemi deseti. Ovšem hrát už druhou polovinu sezony venku je pro psychiku těžké. Už bychom potřebovali impuls v podobě domácího utkání,“ potvrdil.

Aktuálně jen kvůli horšímu skóre druhé místo Kamenice naznačuje, že loňská bronzová příčka nebyla náhodná. „Máme nového trenéra, změnili jsme herní styl i tréninky, určitě k lepšímu. Stále se učíme, i z tohoto pohledu je naše umístění velmi dobré. Jdeme zápas od zápasu, když se nám povede soutěž vyhrát, půjdeme nahoru. Vůbec ničemu se nebráníme,“ prozradil Dvořák.


Načítám tabulku ...