I. A TŘÍDA – SKUPINA A

SVĚTLÁ N. S. – HERÁLEC 2:0

Hráči Herálce měli opět velké problémy se sestavou, v nedělním utkání však doplatili na individuální chyby. Ve 24. minutě přišel po rohovém kopu hostů rychlý brejk, na jehož konci byl Sladkovský – 1:0. Pár minut po změně stran přišla další chyba hostů při rozehrávce a Burda zvýšil na 2:0. „Za celý zápas jsme si prakticky nevytvořili gólovou příležitost. Ani Světlá na tom nebyla o moc lépe, ale využila dvou našich chyb,“ mrzelo kouče Herálce Jiřího Skálu.

Góly: 24. Sladkovský, 54. Burda. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 2:6. Diváci: 153. Poločas: 1:0. Herálec: Forchtsam – Hamák, Holec (65. Bureš), Černý, Cach, Okurka, Bříza, Kovář, Boháč, Slováček, Suchý (56. Veselský).

I. A TŘÍDA – SKUPINA B

KOUTY – MORAVEC 4:0

O osudu utkání bylo rozhodnuto během úvodních pětačtyřiceti minut. Ve 12. minutě otevřel skóre Coufal, na nějž o čtyři minuty později navázal Havelka – 2:0. Naděje hráčů Moravce na solidní výsledek pak v poslední minutě prvního dějství pohřbil třetí brankou Paiskr. Po změně stran padla ještě jedna branka, na konečných 4:0 upravil Doležal.

Góly: 12. Coufal, 16. Havelka, 45. Paiskr, 77. Doležal. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 3:0. Moravec: Lisý – F. Kudiovský, P. Černý, Hanák, Juračka, P. Kudiovský, Červinka, Krejčí, Jakeš, Broža, Štěpánek.

R. SVRATKA – JEMNICKO 0:4

Nečekaným výpraskem skončil druhý domácí zápas v řadě před vlastními fanoušky pro fotbalisty Radešínské Svratky. První krok k tomu hráči hostujícího Jemnicka učinili už po třech minutách hry, to se prosadil Axman. Druhá branka padla naopak tři minuty před poločasovou přestávkou, kdy se radoval Vacuška. Po třetím gólu Tobolky bylo jasné, že o případném zisku alespoň jednoho bodu si mohou domácí nechat pouze zdát. Poslední hřebíček na vysokou výhru hostujícího souboru pak dal v 81. minutě Menčík – 0:4.

Góly: 3. Axman, 42. Vacuška, 58. Tobolka, 81. Menčík. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Rad. Svratka: Petr – M. Skryja, Drdla, Chrást (71. Smejkal), Janů – M. Šacl, Josífek (79. Novotný), Starý (75. V. Skryja), Mužátko (53. Gabriel) – Pekárek, Plhal.

ŽĎÁR B – N. SYROVICE 0:0

Gólové šance v utkání nevalné úrovně přišly až v úplném závěru. V 78. minutě byl domácí záložník Janů sám před prázdnou brankou, ale vysoko přestřelil. Chvíli po něm pak Libor Sláma zakončil vedle. „V podstatě to byl nemastný neslaný zápas, prakticky oboustranně bez šancí. Soupeř přijel s cílem ubránit bod a to se mu podařilo. Naopak u nás se projevila naše stará bolest, tedy produktivita,“ komentoval utkání trenér Žďáru Ladislav Jun.

Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 0:2. Diváci: 52. Žďár B: Havlík – Pátek, Frieb, Z. Peňáz, Machatka, Lukáš, Musil, Potocký (74. Srnský), Janů, B. Sláma, L. Sláma.

N. MĚSTO B – RAPOTICE 3:1

Rezerva Nového Města šla brzy do vedení, po závaru před brankou Rapotic se k míči dostal Slavíček a načal své střelecké galapředstavení – 1:0. Hosté ale poměrně rychle vyrovnali, Valsa prošel středem obrany Vrchoviny a zkušeně zakončil – 1:1. Ve 24. minutě zahrála obrana hostů špatně ofsajd systém a centr z boku zakončil přesně opět Slavíček. Ten samý hráč pak šest minut po změně stran završil hattrick a potvrdil zisk tří bodů pro béčko Nového Města.

„Byl pokaždé na správném místě, jasný hrdina zápasu. Rapotice však byly velice zdatným protivníkem, naše výhra se vůbec nerodila lehce, utkání mohlo skončit jakkoliv. Výsledek ale myslím odpovídá průběhu zápasu,“ zhodnotil duel trenér juniorky Nového Města Ondřej Poul.

Góly: 9., 24. a 51. Slavíček – 17. Valsa. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 3:4. Diváci: 127. Poločas: 2:1. SFK Nové Město B: P. Šmída – Bača (72. Chytrý), J. Veselý, P. Blažíček – Vašíček (46. V. Veselý), Wolker, Slavíček, Polnický (86. Poul) – M. Šmída (36. Boušek), Dobrovolný (90. Liška), Švanda.