Úvodní kolo nového ročníku krajského přeboru Vysočiny přineslo hned několik překvapivých výsledků. Nečekaly se vysoká výhra fotbalistů Rapotic v Nové Vsi, stejně jako domácí porážky Bystřice a Okříšek s Kamenicí, resp. nováčkem z Pacova.

Fotbalová škola Třebíč hned v prvním kole dokázala, že se jako nováček rozhodně chovat nebude. Malé derby na stadionu rezervy Velkého Meziříčí totiž ovládla naprosto suverénně. Svému soupeři nadělila tenisového kanára!

Výhra 6:0 potvrdila, že ambice Fošky budou sahat vysoko. „Uklidnil nás brzký gól, který jsme dali po pár minutách hry. Navíc ještě v první půli jsme přidali i druhý zásah,“ pochvaloval si trenér FŠ Třebíč Tomáš Franěk.

Po pauze už pak zápas připomínal hru kočky s myší. „Přišlo mi, že domácí fyzicky odpadli, zápas tak trochu zabalili. Vůbec do ničeho jsme je nepustili,“ těšilo jej.

FK Sokol Sněžné na fotce před definitivně posledním utkáním klubu. „Ti, co ho zakládali, to nesou těžce,“ řekl předseda Ladislav Střešňák (v prostřední řadě druhý zleva). A nechybělo ani smuteční parte.
53 let a dost. Fotbal ve Sněžném „zabil" nezájem obce, ale i většiny místních

Projev nováčka byl velice dominantní. „Náš systém hry k tomu velí. Chceme na míči dominovat, nehodláme na nic čekat. Do žádného utkání nepůjdeme s tím, že bychom chtěli jen bránit. Máme svůj styl, který nechceme měnit,“ zdůraznil Franěk.

Ziskem bodu zahájil premiérové účinkování v elitní krajské soutěži druhý nováček, rezerva Žďáru nad Sázavou. Ta dokázala remizovat 1:1 na hřišti jednoho z favoritů soutěže, fotbalistů Chotěboře.

Pro celek z Havlíčkobrodska šlo o ztrátu dvou bodů. „Zisk bodu je málo, s nějakým odstupem času to tak rozhodně vnímám. V bezbrankové první půli jsme měli využít alespoň jednu ze dvou nadějných příležitostí,“ postýskl si na úvod svého hodnocení kouč Chotěboře Martin Jakeš.

V páteční předehrávce druhého divizního kola zdolali fotbalisté Nového Města na Moravě (v modrém) nováčka z Pelhřimova (v bílých dresech) vysoko 5:0.
VIDEO: Podívejte se, jak fotbalisté Vrchoviny deklasovali nováčka z Pelhřimova

Krátce po hodině hry šli navíc hosté po brance s pokutového kopu do vedení. „Video jsem ještě neviděl, ale penalta mi přišla hodně přísná. Už předtím ale spálil Luboš Dvořák obrovskou šanci, při níž jsem už zvedal ruce nad hlavu,“ kroutil hlavou.

Chotěboř změnila rozestavení a čtvrthodinu před koncem právě Dvořák dokázal vyrovnat. „Více už jsme toho ale nestihli. Chyběla nám potřebná lehkost, ale opticky jsme určitě byli lepší. Přesto nás trošku svazovala nervozita,“ domníval se Jakeš.

Do třetice úspěšný byl nováček v sobotu v Okříškách. Slavoj Pacov se mezi krajskou elitu vrátil po několika letech. Ale návrat to byl, minimálně v prvním případě, velice vydařený. Z Třebíčska si Slavoj odvezl tři body za jasnou výhru 3:0.

Po dvou kolech nula bodů a skóre 1:7. Taková je dosavadní bilance fotbalistů Pelhřimova (v bílých dresech) v moravskoslezské divizi D.
Fotbalistům Pelhřimova úvod sezony nevyšel. Chybí nám chlapskost, pozoruje Zeman

Základem k ní byla zodpovědná defenziva. „Chtěli jsme hrát zodpovědně dozadu, což se nám podařilo. Navíc nám pomohl vstřelený gól už ve druhé minutě. Z Okříšek jsme totiž měli patřičný respekt,“ prozradil kormidelník Pacova Marek Císař.

Další branky přidali pár minut po změně stran Kostroun, pojistku přidal po uplynutí více než hodiny hry Jeřábek.

Podrobnější rozbor úvodní nečekané výhry fotbalistů Pacova, podobně jako ambice nováčka přeboru, přinese Deník ve středu. Stejně tak se podrobněji zaměří na úspěšný vstup Rapotic do nové sezony.


Načítám tabulku ...