Vedoucí Speřice se v sobotu od 16.30 představí na půdě aktuálně nejhoršího celku soutěže, HFK Třebíč. „Nemáme co ztratit, můžeme v tomto zápase jen získat. Speřice jsou jasným favoritem,“ nepopíral asistent trenéra fotbalistů Třebíče Radek Durda.

Horácký fotbalový klub přitom do jara vstoupil na výbornou, když v přímém záchranářském souboji zdolal Přibyslav. Jenže následující série pěti proher srazila klub z druhého největšího města na Vysočině nečekaně na dno tabulky.

Hlídat na hřišti útočníka Speřic Pavla Svobodu, to je úkol jen pro ty nejlepší obránce. Vždyť letos v krajském přeboru nasázel už třiadvacet branek.
KANONÝR DENÍKU: Těžím z práce týmu, uculoval se Svoboda, autor dvou hattricků

K bodovým ziskům přitom většinou nebylo daleko. „Vybouchli jsme jen doma proti Nové Vsi, která nás jasně přejela,“ připomněl Durda šesti brankový debakl, který jeho celek na začátku dubna vyfasoval.

Další utkání už ale byla mnohem vyrovnanější. „Na Sapeli jsme smolně prohráli brankou z penalty za naši nesmyslnou hru rukou ve zdi. Proti Chotěboři jsme vedli, pak ale přišlo zbytečné vyloučení a my o těsný náskok přišli,“ popisoval.

Hrubé individuální chyby, to nyní Třebíč nejvíce trápí. „Prakticky pokaždé nás do kolen dostane úplná blbost, kterou některý z hráčů vymyslí. Pak se není čemu divit, že jsme pětkrát za sebou vyšli bodově naprázdno,“ postýskl si asistent trenéra HFK.

Fotbalisté Nové Vsi (v modrých dresech) smetli ve středečním semifinále Krajského poháru Vysočiny Kamenici nad Lipou (v zelenobílém) vysoko 7:0.
VIDĚLI JSME: Ve finále krajského poháru se utkají Sapeli Polná s Novou Vsí

Klíčem k možnému úspěchu proti favorizovanému lídrovi přeboru tak pro Třebíč bude vyvarování se předchozích chyb. „Hlavní je nedostat rychle gól, protože Speřice disponují velice kvalitním kádrem. Třeba v útoku mají nesmírně šikovného střelce Svobodu, toho musíme pohlídat,“ připomněl.

Defenziva Horáků v sobotu dostane pořádně zabrat. „Musíme hrát dobře v bloku, posouvat se na hřišti. Na tréninku na tom pracujeme. Asi to nebude fotbal moc ke koukání, bod by pro nás byl zlatý,“ dodal Durda.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 21. KOLO
SOBOTA: Náměšť-Vícenice – Sapeli Polná, HFK Třebíč – Speřice, Okříšky – Nová Ves, Žirovnice – Chotěboř (vše 16.30).
NEDĚLE: Velké Meziříčí – Ledeč nad Sázavou (14.00), Přibyslav – Bedřichov, Pelhřimov – Nové Město B (oba 16.30).


Načítám tabulku …