V Humpolci ale „čistokrevné“ béčko nejspíš hrát nebude. „Soupisky áčka, které hraje divizi, ani béčka, ještě definitivně pro jaro uzavřené nejsou. Na Bernard cupu tak můžeme zkoušet i hráče, kteří nakonec skončí v prvním mužstvu,“ poznamenal havlíčkobrodský trenér František Souček, který působí u béčka.

Už zhruba tři týdny se necelá třicítka fotbalistů připravuje společně. Rozdělení do mužstev vzejde do značné míry z nadcházející fáze zimní přípravy. Divizní áčko vedené trenérem Jindřichem Adamcem čeká první přípravné utkání v sobotu 4. února, které odehraje s divizním týmem Velké Hamry z Libereckého kraje.

Béčko (někdy též označované jako juniorka) sehraje první přípravný zápas o týden později. První kolo humpoleckého Bernard cupu je na programu až 18. února, předehrávka druhého kola mezi rezervami Humpolce a Havlíčkova Brodu už 11. února od šestnácti hodin.

Na úvod zimní přípravy zdolali fotbalisté Vrchoviny (v tmavém) juniorku Jihlavy 2:1. Naposledy si pak výsledkem 3:0 poradili rovněž s Vysokým Mýtem.
Slušné výsledky i zapojení mladíčků. Nové Město zatím v přípravě pouze vítězí

„Díky startu na turnaji, který má letos velmi slušné obsazení, jsme si zajistili pět přípravných utkání. To by hlavní důvod, proč jsme se do Humpolce přihlásili,“ zdůraznil František Souček.

Odhaduje, že Bernard cup prověří zhruba dvě desítky fotbalistů, které pak budou tvořit základ mužstva hrajícího I. A třídu. „Potřebujeme stabilizovat kádr, i když je jasné, že béčko slouží v klubu jako rezerva pro první mužstvo. Na podzim béčkem prošlo pětačtyřicet hráčů, to nepamatuji. I proto výsledky nebyly takové, jak jsme si představovali,“ připomněl František Souček.

Havlíčkův Brod skončil po čtrnácti odehraných kolech se sedmnácti body na deváté příčce. „Nevyšel nám začátek podzimu, ale posledních sedm kol jsme neprohráli, s tím jsme spokojeni,“ řekl trenér, který by považoval za optimální, kdyby se mužstvo drželo v tabulce do pátého místa.

Hokejisté Dukly Jihlava (ve vínových dresech) zdolali Vsetín (ve žlutých dresech), druhý celek prvoligové tabulky, na jeho ledě 5:2. Tři body brali také hokejisté Třebíče, ti si doma poradili s béčkem Pardubic.
Dukla zaskočila Valachy a dovezla všechny tři body. Třebíč splnila roli favorita

„Jaro bychom chtěli odehrát s dvacítkou hráčů, už nechceme takovou obměnu sestavy jako na podzim,“ dodal.

Na zimním přípravném turnaji Bernard cup 2023 se představí Sapeli Polná (KP), Štoky, Havlíčkův Brod B, Humpolec B, Bedřichov (všichni I. A třída) a Červené Janovice (OP na Kutnohorsku). Hraje se systémem každý s každým vždy v sobotu od 18. února do 18. března, duel Humpolec B s Havlíčkovým Brodem B se předehrává 11. února. Mistrovské soutěže na Vysočině začnou o posledním březnovém víkendu.