Od začátku tohoto týdne mohou fotbalisté trénovat na hřištích alespoň po šesti dvojicích. Spoustě z nich se to ovšem pranic nelíbí. „Ani bych se nedivil, pokud by se to za pár dnů opět změnilo,“ jakoby za všechny hovořil trenér Nové Vsi Václav Pohanka.

Jeho chaotická nařízení české vlády ani moc nepřekvapila. „Jsou to klauni. Dříve jsme se tomu mohli smát, ale teď už je to spíše k pláči,“ postýskl si.

Nad tím, zda se svými ovečkami vyběhnout na zelený pažit, stále váhá. „Přemýšlím nad tím, ale asi v těch dvojicích začneme. Ale nedivil bych se, pokud by se to za pár dnů opět změnilo,“ sdělil.

Na rychlonohého útočníka třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě Tomáše Dubu (v zeleném dresu) si dávají obrany protivníků pokaždé velký pozor.
Už bych chtěl mít také balon u nohy, postýskl si kanonýr Nového Města Duba

A na konto nařízení ještě doplnil. „Hlavně u dětí to nechápu. Vždyť jinde venku jich jsou pohromadě desítky, ale na fotbalovém hřišti jich může být jen dvanáct, nadto ještě v takových rozestupech,“ dodal Pohanka.

Podobně skeptický je také trenér lídra podzimní tabulky východní skupiny 1. A třídy. „Trénovat po dvojicích je úplně k ničemu, navíc se dá jen těžko zajisti. To už může být na hřišti klidně dvacet lidí, vůbec tomu nerozumím,“ přiznal kouč rezervy Nového Města na Moravě Petr Follprecht.

Pozitivní vývoj směrem do nadcházejících týdnů už ale očekává. „Předpokládám, že už vláda brzy sportování úplně povolí, protože ty tlaky jsou velké a budou muset udělat vstřícný krok. Ale po těch dvojicích zřejmě začneme.“

Na společné tréninky si budou muset divizní fotbalisté Žďáru nad Sázavou ještě nějakou dobu počkat.
Pomalu jako přírodní katastrofa, mají o posledním nařízení vlády jasno trenéři

To kapitán a hrající asistent trenéra Nedvědice, prvního celku východní skupiny nejnižší krajské soutěže, už situaci raději příliš nesleduje. „Nechává mě to chladným. Když ale bylo řečeno, že bude moci pohromadě trénovat až dvacet hráčů, hodně mě to potěšilo,“ popsal Michal Havlíček.

Současný stav jej ovšem mrzí. „Celou dobu pandemie se hrozně plácáme. Přitom by si člověk řekl, že po roce už by vláda měla vědět, co dělat,“ zamyslel se.

A ještě dodal. „Nařízením se samozřejmě přizpůsobíme. Kluci už potřebují vyběhnout na hřiště, aby konečně mohli trénovat,“ zdůraznil Havlíček.