Vloni jste do vyšší soutěže postupovali mimo pořadí. S jakým očekáváním?
Před rokem nám byla nabídnuta ze strany KFS možnost postupu mimo pořadí až z pátého místa. Mužstvo za sebou mělo úspěšnou jarní jízdu, kdy ve třinácti utkáních dvanáctkrát vyhrálo. Tým předváděl pohledný fotbal, hráči byli zdraví a kádr jsme udrželi pohromadě. Proto jsme nabídku na posun o soutěž výše využili s představou, že bychom se mohli pohybovat někde ve středu tabulky.

Toto očekávání jste ale nenaplnili.
Přes kvalitní přípravu se nám vstup do soutěže nevydařil. Ztráceli jsme domácí utkání se soupeři, kteří nebyli herně lepší, ale srážely nás naivní a někdy šílené chyby v obraně. Troufnu si konstatovat, že svoji roli sehrál i velmi nízký věkový průměr, a tedy nezkušenost mužstva. Zmínit musím rovněž skutečnost, že svoji roli sehrál rovněž poměrně markantní výkonnostní rozdíl mezi oběma soutěžemi. Takový jsme nečekali. Na atmosféru v kabině měla určitý vliv také rezignace trenéra Šikoly po sérii neúspěšných výsledků a fakt, že se nám nového trenéra pro jarní část nepodařilo zajistit.

Po podzimu ale ještě nebyla situace zcela ztracená. Co chybělo týmu ve druhé fázi sezony?
Bodové odstupy nebyly velké a opravdu jsme věřili, se soutěž dá zachránit. K mírnému optimismu nás vedla i solidní zimní příprava a slušně odehraná přípravná utkání. Hned v prvních utkáních však přišly další zbytečné bodové ztráty. Například domácí remíza s HFK Třebíč 2:2, prohra v Budišově brankou ve dvacáté sekundě hry a především další remíza doma se Šebkovicemi, když hosté vyrovnali v poslední minutě hry. Současně nám začaly přibývat absence z důvodu zranění. Především druhou polovinu jara jsme tak odehráli bez šesti hráčů základní sestavy, což bylo příliš. K utkáním jsme většinou nastupovali s jedním, maximálně dvěma hráči na střídání.

Jaké máte vize do dalšího ročníku? Pokusíte se o okamžitý návrat do 1. A třídy?
Po sestupu vždy přichází kocovina. Zvláště pokud se na šikovné hráče zaměří funkcionáři z okolních klubů. I přes snahu udržet družstvo pohromadě jsme již nyní přišli o dva mladé záložníky, kteří míří do Tišnova, a jen trneme, zda nám někdo další neoznámí úmysl odejít. Pro nový soutěžní ročník jsme získali zkušeného trenéra, vyjadřovat se v tuto chvíli ke složení mužstva by však bylo netaktické a předčasné. Můžeme jen doufat, že odchodů hráčů nebude mnoho a že se nám podaří přivést pár nových nebo staronových tváří. Cílem bude stabilizace družstva, rádi bychom hráli v horní polovině tabulky, nebo alespoň v jejím středu. Hovořit o návratu do I. A třídy není v tuto chvíli na pořadu dne.