Ve finálovém souboji fotbalisté Rapotic přivítali Zastávku. Domácí dostal do vedení krásnou střelou do šibenice Valsa. „Jinak to ale bylo vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách,“ hodnotil asistent trenéra Rapotic Karel Kovařík.

Zastávka po změně stran vyrovnala z pokutového kopu, ale střelecky disponovaný Valsa rozhodl o triumfu Rapotic. Hosté dostali čtyři minuty před koncem výhodu další penalty, tu ale neproměnili. „Naši diváci z toho byli paradoxně zklamaní, protože si přáli penaltový rozstřel,“ smál se asistent rapotického kouče.

S průběhem celého turnaje byl ovšem spokojený. „Ve finále nás výrazně podržel gólman Tomáš Laš, jeho výkon musím ocenit. Turnaj splnil svůj účel, byla to pro nás zajímavá konfrontace s kluby z jižní Moravy. Navíc chodilo poměrně hodně diváků,“ lebedil si Kovařík.

Poslední červnový pátek si sportovní nadšenci ve Žďáře nad Sázavou přišli na své.
Pátek se ve Žďáře odehrál ve znamení sportu

Souboj o třetí místo nabídl divoký průběh. Rezerva Velké Bíteše šla poměrně brzy do vedení. Jenže poté jakoby úplně vypadla z role a hráči Zbraslavi do půle čtyřmi góly skóre totálně otočili. „Na deset minut jsme vypadli z tempa a hosté toho dokonale využili,“ kroutil hlavou trenér rezervy Velké Bíteše Jiří Jelínek.

Domácí ale zápas nezabalili a po změně stran dokázali vyrovnat na 4:4. „Soupeře, který na lavičce neměl ani jednoho náhradníka, jsme uběhali,“ poznamenal kouč Bíteše.

O bronzovém stupínku na turnaji tří okresů tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm hosté jednou zaváhali, třetí příčka tak po výhře 5:4 připadla fotbalistům rezervy Velké Bíteše. „Všechny zápasy měly velmi dobrou úroveň, na naší straně byla po všech stránkách spokojenost,“ usmíval se Jelínek.

TURNAJ ČTYŘ
FINÁLE
RAPOTICE – ZASTÁVKA 2:1
Góly Rapotic: Valsa 2. Poločas: 1:0. Rapotice: T. Laš – J. Matoušek, P. Sobotka, M. Laš, Dobeš – Palát, Valsa, Němec, Opálka – M. Sobotka, Kučera. Střídali: Císař, Strašák, P. Matoušek, Pavlíček.

O 3. MÍSTO
VELKÁ BÍTEŠ B – ZBRASLAV 4:4, na penalty 5:4
Góly Velké Bíteše: Ondrák 3, Těšík. Poločas: 1:4. Velká Bíteš B: Cimbálník - Mejzlík, T. Pelán, P. Loup, M. Švanda – T. Loup, Jakeš, Merdita, Bartoš – Ondrák, Holub. Střídali: Těšík, O. Švanda, Svoboda, Urbánek.