Radešínská Svratka zahájila účinkování v I. A třídě ziskem bodu

Vysočina – V úvodním kole letošního ročníku I. A třídy naplno bodovalo pouze béčko Žďáru, které s přehledem zvítězilo na půdě Jaroměřic. Fotbalisté Moravce i rezervy Vrchoviny se ze hřišť celků z Třebíčska vrátili bez bodového zisku. Nováček z Radešínské Svratky měl našlápnuto ke třem bodů, s Kouty však nakonec remizoval 2:2. Herálec po přesunu do skupiny A začal porážkou v Kamenici nad Lipou.

13.8.2018

Ilustrační fotoFoto: Deník / Archiv

I. A TŘÍDA – SKUPINA A

KAMENICE – HERÁLEC 3:2

I přes některá zranění se domácím podařilo sestavit tým, který dosáhl na první body. Domácí začali utkání důrazně, první minuty se tak odehrávaly na polovině hostů. Po chybě brankáře Tichého otevřel skóre v 5. minutě Míka. Po půlhodině si ale domácí nerozuměli při bránění a Boháč vyrovnal. Hosté ožili a Uchytil je dostal dokonce do vedení. Ve druhém poločase se domácí tlačili do útoku, Houser umístěnou střelou k tyči vyrovnal. V 52. minutě opět Houser našel ideální přihrávkou J. Hadravu, jemuž se povedlo skóre otočit. Kamenice pak už vítězství uhájila, Dejmek mohl v 80. minutě ještě přidat pojistku.

Góly: 5. V. Míka, 50. Jiří Houser, 52. J. Hadrava – 30. Boháč, 41. Uchytil. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 1:5. Diváci: 125. Poločas: 1:2. Herálec: Tichý – Veselský, Černý, Bříza, Forchtsam, Okurka (82. Suchý), Bureš (64. Čejka), Skála, Boháč, Slováček, Uchytil.

I. A TŘÍDA – SKUPINA B

RAD. SVRATKA – KOUTY 2:2

Premiéru v I. A třídě mohl Radešínské Svratce zkraje zápasu osladit útočník Plhal, ale svůj sólový nájezd zakončil ve 12. minutě nad branku Starče. To hosté byli produktivnější, šest minut před pauzou se z dorážky prosadil Roušar – 0:1. Ve druhé půli nováček převzal iniciativu, krátce po hodině hry Plhal vybojoval balon pro Pekárka, který vyrovnal na 1:1. Domácí pokračovali v tlaku, po centru Mužátka otočil skóre obránce Drdla – 2:1. Jenže o tři minuty později domácí obrana neodvrátila dlouhý aut a Coufal z velkého vápna bombou vyrovnal na konečných 2:2.

Góly: 61. Pekárek, 73. Drdla – 39. Roušar, 76. Coufal. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Rad. Svratka: Petr – J. Chrást, Drdla, Smejkal, Janů – Šacl (83. Skryja), Pekárek, Starý, Mužátko – Josífek (78. Gabriel), Plhal.

TŘEBÍČ B – MORAVEC 2:1

Na střídačce třebíčské rezervy byl pouze sedmnáctiletý náhradní brankář Jonáš Šplíchal, přesto mladíci HFK vstup do sezony zvládli. Na výhru se však hodně nadřeli a dokonce museli dohánět ztrátu, když si ve 29. minutě vstřelil obránce Jan Pecka vlastence. Po změně stran však třebíčská juniorka dokázala zápas otočit a prsty v tom měly zahraniční akvizice. V 58. minutě vyrovnal z penalty Hutchinson a o deset minut později vystřelil domácímu týmu tříbodový zisk Sandy.

Góly: 58. Hutchinson (PK), 68. Sandy – 29. Pecka (vlastní). Rozhodčí: Novák, ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Moravec: R. Toufar – F. Kudiovský, T. Toufar, P. Černý, Smolík, P. Kudiovský (90. Cícha), Červinka (49. M. Černý), Hlushchenko, Kachlík (79. Ondráček), Kovář, Christian (85. Hanák).

JAROMĚŘICE – ŽĎÁR B 2:5

Jaroměřice mají za sebou velmi nepovedenou sezonu, která vyústila sestupem z krajského přeboru, žďárská rezerva naopak až do posledního kola usilovala o vítězství v soutěži. Rozpoložení obou týmů se projevilo i v tomto zápase. Hosté se ujali po půlhodině hry dvěma rychlými brankami vedení 2:0 a zápas kontrolovali i po změně stran. Díky třem brankám B. a L. Slámových odskočili na 5:1, v závěru ještě kosmeticky upravil skóre z penalty Aleš Palát.

Góly: 64. Melán, 86. Palát (PK) – 31. Machatka, 38. Henzl, 53. a 69. B. Sláma, 59. L. Sláma. Rozhodčí: Hanzl, ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Žďár B: F. Svoboda – Pátek, Havlík, Z. Peňáz, Růžička, Machatka, Vokoun (80. Baránek), Musil (55. L. Sláma), Henzl, B. Sláma, T. Peňáz (74. Gančev).

JEMNICKO – N. MĚSTO B 3:1

První mač měl šťávu. Oba mančafty hrály hodně útočně, takže šancí bylo k vidění spoustu. Menčík v dobré pozici nepřehodil gólmana, na druhé straně vychytal Slavíčka Kopeček, který vzápětí rozehrál gólovou akci, na jejímž konci stál Menčík. Poté převzali iniciativu hráči Vrchoviny, a po zásluze vyrovnali. Standardku zakončil střelou na bližší tyč Polnický. To ale Jemnicko probralo a ještě před přestávkou mu vrátil vedení po rychlém kontru Axman. Tentýž hráč nakonec přidal po přestávce pojistku, když zužitkoval přesnou přihrávka Menčíka. Záloha Vrchoviny to nevzdala, dál se drala dopředu, a dvakrát se musel vyznamenat Kopeček.

Góly: 12. Menčík, 35. a 49. Axman – 31. Polnický. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:0. Diváci: 149. Poločas 2:1. SFK Nové Město B: Andrýsek – Poul, V. Veselý (46. Žák), Havelka, Vašíček – Skryja (64. Kutra), Bouška (77. Červenka), Bárta, Slavíček – Švanda (46. J. Veselý), Polnický.

Autor: Tomáš Pohanka

13.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 14 000 Kč Účetní všeobecní VŠEOBECNÁ ÚČETNÍ - Žďár nad Sázavou. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Běžné firemní účtování, podvojné účetnictví (DPH, Kontrolní hlášení …), První kontakt emailem. Pracoviště: Domeaplast s.r.o. - pracoviště žďár nad sázavou, Strojírenská, č.p. 675, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Jana Novotná, +420 566 667 560. Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 20 000 Kč Tesaři Tesaři. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: znalost tesařských prací, pracovní poměr bude uzavírám nejprve na 2 roky, dále pak opět na dobu určitou. Při oboustranné spokojenosti i na dobu neurčitou., První kontakt e-mailem: zednickova@pks.cz. Pracoviště: Žďár nad sázavou, brněnská 126/38 s činností v rámci čr, Brněnská, č.p. 126, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Martina Zedníčková, +420 566 697 161. Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 20 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě ŽĎÁR NAD SÁZAVOU. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na alehka@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště žďár nad sázavou, Brněnská, č.p. 1144, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Adéla Lehká, +420 416 856 107. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 500 Kč Pomocní pracovníci v lesnictví a myslivosti dělník při těžbě a úklidu lesa. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: sezónní zaměstnání, těžba, sázení stromků a úklid lesa, V případě zájmu volejte na tel: 602 318 725. Pracoviště: Makra - organizační složka malého podniku makra, pracoviště areál firmy stopr, s.r.o. -, Křičkova, č.p. 184, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Dmytro Popadyč, +420 602 318 725.

Kanonýr Pavel Simr (v červeném) vystřelil dvěma góly Velkému Meziříčí bod na hřišti Hodonína za remízu 2:2.

Za remízu musíme být hodně rádi, přiznal střelec Pavel Simr

Fotbalisté béčka Žďáru (v bílých dresech) doma v neděli zdolali nevyzpytatelné Rapotice 3:1.

Víkend přinesl bodové hody

Hladík: Musíme zůstat pokorní

Nové Veselí – Skvělý start. Nic jiného se k začátku sezony v podání extraligových házenkářů Nového Veselí nedá říci. Po těsné domácí výhře nad Frýdkem-Místkem totiž hráči Sokola zvítězili i v Zubří, tentokrát 27:25. „Ty body teď ale musíme potvrdit doma proti Brnu,“ zdůraznil jinak spokojený trenér Nového Veselí Pavel Hladík.