Ve druhém kole východní skupiny 1. A třídy došlo na derby mezi fotbalisty juniorky Nového Města na Moravě a Moravcem.

O osudu zápasu bylo rozhodnuto již po první půli. Tu domácí favorit vyhrál poměrem 3:0. „Hráči Moravce bránili v deseti, těžko jsme se proti nim prosazovalo. Naše branky padly poté, kdy se hráči odhodlali to vzít na sebe,“ prozradil trenér juniorky Nového Města na Moravě Petr Follprecht.

Po změně stran už to tak jednoznačné nebylo. „Oba góly jsme inkasovali ze standardních situací, ty měli hosté opravdu výborné. Ale druhá půle od nás nebyla příliš dobrá,“ hodnotil výhru 4:2 kouč Nového Města.

Ani druhý duel letošního ročníku si v téže soutěži nedají za rámeček fotbalisté Radešínské Svratky. Po debaklu v Koutech 0:6 totiž doma v neděli podlehli Želetavě 1:5.

Fotbalistům Radešínské Svratky (v modrých dresech) se v novém ročníku druhé nejvyšší krajské soutěže vůbec nedaří.
Přehled výsledků druhého kola amatérských fotbalových soutěží

Všechny branky přitom hráči Radešínky inkasovali již v první půli. „Co k tomu říci. Hráči Želetavy nás v podstatě ničím nepřekvapili, mančaft mají solidní. Góly jsme ovšem inkasovali po našich hrubých chybách v defenzivě. Hosté byli chytřejší, uměli naše zaváhání okamžitě potrestat,“ zlobil se na defenzivní práci svých oveček kormidelník Radešínky Martin Mužátko.

Z dalších zápasů zaujala těsná výhra Herálce na hřišti Dukovan, podobně jako kolaps Počítek v domácím souboji s Dobronínem.

Hráči SK Transformátor vedli o půli 2:0, ale po změně stran třikrát inkasovali a ze hřiště odešli bez bodu.

O patro níž se podařil husarský kousek Hamrům nad Sázavou. Kladiváři totiž vyloupili hřiště favorizované FŠ Třebíč výhrou 3:1!

Podruhé za sebou doma slavili fotbalisté Bohdalova, Jaroměřice zdolali 2:0. „První poločas byl vyrovnaný, ale prakticky bez gólových šancí. Po změně stran jsme byli lepší, rozhodly dva slepené góly,“ usmíval se kouč Bohdalova Vítězslav Machatka.

Výsledky 2. kola nižších krajských fotbalových soutěží
1. A TŘÍDA – SKUPINA B
NOVÉ MĚSTO B – MORAVEC 4:2
Góly: 18. a 62. Slavíček, 36. Dobrovolný, 37. Šmída – 54. Toufar, 73. Červinka. Rozhodčí: Fryč. Bez ŽK. Diváci: 145. Poločas: 3:0. Nové Město B: Skryja – Bača (67. Kutra), J. Veselý, Švanda, Blažíček, Boušek (80. Liška), V. Veselý, Slavíček (62. Chytrý), Šmída (70. Sláma), Polnický, Dobrovolný (62. Červenka). Moravec: Pokorný – Kudiovský, P. Černý, Toufar, Juračka, Červinka, Kachlík, Horký, M. Černý, Chlubna, Válek (67. Cícha).

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – MĚŘÍN 1:0

Gól: 13. Sedláček. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 4:6. ČK: 1:2 (43. Sedláček – 43. Kružík z lavičky, 87. Polák). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Měřín: J. Hladík – Beran, Doležal (37. Bublán), M. Hladík (67. Polák), Kožený, Matoušek, Koudela (46. Procházka), Polanský, Souček, Kafka, Netolický.

DUKOVANY – HERÁLEC 0:1

Gól: 63. Solnička. Rozhodčí: Žaloudek. ŽK: 1:2. Diváci: 135. Poločas: 0:0. Herálec: Lachman – Uchytil, Černý, Kovář, Okurka, Solnička, Hamák, Boháč, Suchý, Zobač, Bureš.

RAD. SVRATKA – ŽELETAVA 1:5

Góly: 74. Pekárek – 7. a 27. Vladeka (druhý z PK), 15. a 43. Čurda, 36. Vrbka. Rozhodčí: Voneš. Bez ŽK. Diváci: 200. Poločas: 0:5. Radešínská Svratka: Patrik Chrást – Šacl, Janů, Pekárek, Skryja, Plhal (68. Buřval), Jinek (63. Šoustar), Drdla (46. Pulkrábek), Smejkal, Dvořák (73. Josef Chrást), Novotný.

RAPOTICE – ŽĎÁR B 1:1

Góly: 33. Sobotka – 65. Viliš. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Žďár B: Šenkýř – Růžička, Peňáz, Machatka, Musil, Klouda, Klement (46. Kulhánek), Viliš (80. Štíbal), Sláma, Lukáš, Srnský.

POČÍTKY – DOBRONÍN 2:3

Góly: 19. Jurnečka, 28. Filippi – 49. Horáček, 52. Macek, 75. Záškoda. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Počítky: Štryncl – Sláma, Řeháček, F. Toman – Zajíček, Jurnečka, Mašek, T. Ločárek, Janů – Filippi, Kuřítko (69. Zelený).

Další výsledky 2. kola:
Jemnicko – Kouty 2:3.

1. B TŘÍDA – SKUPINA A

SVĚTLÁ B – SVRATKA 2:1
Góly: 21. a 35. Křikava – 42. Mayer. Rozhodčí: Hána. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (45. Šmíd). Diváci: 160. Poločas: 2:1. Svratka: P. Moučka – Novosad (82. Šuhaj), Ondra, Jambor (75. Musil), Hobza (54. Lédl), Fousek, Pech, M. Moučka, Mayer (62. Řádek), Bureš, Štěpánek.

Lučice – H. Brod C 5:0, Ždírec B – Ant. Důl 4:1, Pacov – Tis 2:1, H. Borová – Chotěboř B 1:1, Lípa – Batelov 2:2, Pohled – Habry 5:4.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

BOHDALOV – JAROMĚŘICE 2:0
Góly: 70. Večeřa, 74. Boháček. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:4. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Bohdalov: Velín – Chalupa, Novotný, Fabík, Skála – A. Neuman, P. Neuman, Boháček, Pokorný (56. Večeřa) – Švoma (82. Novák), Křesťan.

FŠ TŘEBÍČ – HAMRY N. S. 1:3

Góly: 19. Minář – 39. Havlík, 57. Jun, 78. Miklík. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Hamry n. S.: Pinkava – Kamarád, Franěk, T. Novotný, Lóži (74. Miklík), V. Zedníček, Jun, S. Zedníček, Zeman, P. Novotný, Havlík.

VELKÁ BÍTEŠ B – SL. POLNÁ B 5:1

Góly: 6. Novotný, 36. a 41. Macek, 74. Těšík, 79. Ondrák – 34. Čaloud. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:3. Diváci: 120. Poločas: 3:1. V. Bíteš B: Klíma – P. Loup, Hošek (69. O. Švanda), Pelikán, Pelán (46. M. Švanda), Svoboda, Macek (46. Surmach), Těšík, Ráboň, Novotný (60. T. Loup), Ondrák.

STONAŘOV – NEDVĚDICE 2:1

Góly: 11. Láznička, 56. Špaček – 32. Martin Vašíček. Rozhodčí: Chromý. ŽK: 3:2. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Nedvědice: Havlík – Jirásek (60. Veselský), Krejčí, Trdý, Houdek, Mareš (52. Šikula), Havlíček, Sytař, Michal Vašíček (69. Christian), Prudký, Martin Vašíček.

Stařeč – Velký Beranov nehráno, Rudíkov – Luka n. J. 2:2, M. Budějovice – Přibyslavice 3:4.