Radešínská Svratka uhrála na podzim osmadvacet bodů za osm vítězství a čtyři remízy, nebodovala pouze dvakrát. „Po podzimu jsme chtěli být do pátého místa, vedení v soutěži je nad plán. Začalo se nám ale dařit, výsledkově jsme šli nahoru, přestože jsme se od října potýkali s řadou zranění,“ sdělil kouč Radešínské Svratky Martin Mužátko.

O bod zpět zůstaly Moravské Budějovice. Ty se mohou (společně s Přibyslavicemi) chlubit nejlepším útokem v soutěži. „V našich zápasech padala spousta branek, hráli jsme na vítězství a ne na bod, za což jsme někdy byli odměněni a někdy potrestáni,“ hodnotil poměrně solidní půlrok trenér Moravských Budějovic Tomáš Kyzlink. 

Následují tři týmy, které uhrály po třiadvaceti bodech. Třetí jsou Luka nad Jihlavou, které uhrály přesně tolik bodů jako před rokem. Mužstvo bylo nejlepší na svém hřišti, ale venku hodně ztrácelo.

Fotbalový klub z Přibyslavi (v modrých dresech) v létě ze své vůle zamířil z krajského přeboru do I. B třídy. V té je po polovině ročníku na čele tabulky.
Náskok na čele si vytvořilo trio týmů. Přibyslav stíhají béčko Chotěboře a Tis

Za nimi se umístil nováček z Borů následovaný Rudíkovem, který ve srovnání s loňskem zase o něco vylepšil své postavení. Jen o bod méně mají Počítky, které v minulé sezoně hrály I. A třídu.

Sedmý je s rovnými dvaceti body nováček z Křižanova. O bod méně uhrály Přibyslavice, které loni skončily třetí. Devátý je s osmnácti body Bohdalov. Ten zůstává více méně na stejných pozicích jako loni.

Mírně si pohoršila rezerva Polné, která je se sedmnácti body desátá. Stejně bodů má i jedenácté béčko Bedřichova, čtvrtý z nováčků v soutěži. O tři body zpět přezimuje Stařeč, která si v meziročním srovnání také pohoršila.

Předposlední s deseti body skončily po podzimu Hamry nad Sázavou. Mužstvo bylo loni čtvrté, ale do letošní sezony šlo s tím, že bude hrát spíš o udržení, což se na hřišti potvrdilo. Poslední skončil s devíti body Stonařov. Ten byl v minulé sezoně prvním nesestupujícím klubem a o záchranu hraje i letos.

V loňské sezoně se fotbalisté Pohledu (v růžových dresech) utkávali s rezervou Chotěboře. Pokud se jim povede i na jaře, vyzvou už v té příští její áčko.
Fotbalová báseň! Pohled chtěl patřit k nejlepším, nakonec celé tabulce vévodí

Podzimním kanonýrem soutěže se stal Pavel Lhoták z Radešínské Svratky, který se trefil jedenadvacetkrát a zařídil rovnou polovinu gólů svého týmu. Více než deset gólů mají na kontě ještě Kamil Svoboda z Moravských Budějovic a Dominik Havlík z Hamrů nad Sázavou (po patnácti), Filip Toman z Luk nad Jihlavou (14) a Miroslav Ochrana z Borů (12).

Dvacetrát vytáhli v B skupině I. B třídy rozhodčí červenou kartu. Dvakrát ji viděl pouze Patrik Čermák (Luka nad Jihlavou). Luka nad Jihlavou jsou i nejtrestanějším mužstvem, celkem mají čtyři vyloučené. Po třech vyloučených měly na podzim Křižanov a Polná B.

Naopak bez vyloučených hráčů odehrály podzim Bory a tři kluby ze čtyř nejhorších – Bedřichov B, Stařeč a Stonařov.

Nejčastěji napomínaným fotbalistou je Zdeněk Smutný (Polná B), který uviděl žlutou kartu osmkrát. Se sedmi žlutými kartami ho následují Martin Jícha (Luka nad Jihlavou) a Martin Landsman (Počítky).

TOP PODZIMU - I. B třída, skupina B
Nejlepší družstvo: Radešínská Svratka – 28 bodů
Nejhorší družstvo: Stonařov – 9 bodů
Nejvíc vítězství: Radešínská Svratka a Moravské Budějovice – 8
Nejvíc remíz: Bohdalov – 6
Nejvíc porážek: Stonařov – 9
Nejlepší útok: Moravské Budějovice a Přibyslavice – 45 gólů
Nejhorší útok: Stonařov – 20 gólů
Nejlepší obrana: Bory – 20 gólů
Nejhorší obrana: Stařeč – 51 gólů
Nejlepší střelec: Pavel Lhoták (Radešínská Svratka) – 21
Nejvíc červených karet – týmy: Luka nad Jihlavou – 4
Nejméně červených karet – týmy: Bory, Bedřichov B, Stařeč a Stonařov – žádná
Nejvíc červených karet – jednotlivci: Patrik Čermák (Luka nad Jihlavou) – 2
Nejvíc žlutých karet – jednotlivci: Zdeněk Smutný (Polná B) – 8
Nejvíc diváků: Radešínská Svratka – Stařeč (25. září) – 300


Načítám tabulku ...