Na čele tabulky zůstávají dál fotbalisté Jemnicka. Ovšem jen o skóre před Šebkovicemi a hráči Dukovan. Právě s nimi si o uplynulém víkendu rozdělili body po remíze 1:1. „Z pohledu toho, že jsme inkasovali vyrovnávací branku deset minut před koncem, je to ztráta. Na druhou stranu gólman Kopeček chytil soupeři tři tutovky, takže asi šlo o spravedlivou remízu,“ komentoval nerozhodný výsledek trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Se vstupem do sezony je jinak spokojený. „Sedm bodů jsme loni nasbírali za deset kol. Rozhodně jsou naše dosavadní výsledky povzbuzující,“ pochvaloval si.

A to ještě kvůli zlomené klíční kosti v úvodních dvou kolech postrádal kanonýra Františka Kříže. Ten se do Jemnicka vrátil po působení v Rakousku. „Teprve začal s tréninkem a v sobotu odehrál pár minut. V přípravě ale ukázal, že branky střílet nezapomněl, ten čich má pořád v sobě,“ usmíval se kouč celku z Třebíčska.

První gól v tomto divizním ročníku by Matěj Vopršal (ve žlutém dresu) rád vstřelil v neděli proti Havlíčkovu Brodu.
Vopršal má jasno: Proti Brodu už musíme zabrat, tvrdí útočník fotbalistů Ždírce

Roli favorita by měli jeho svěřenci v neděli potvrdit při utkání na půdě posledního Herálce. „Jednou věcí jsou papírové předpoklady, druhou realita. Z předchozích zkušeností víme, že Herálec je doma silný a nebezpečný. Budu rád za každý bodový zisk,“ zdůraznil Kincl.

Prvního bodového zisku v sezoně se dočkali fotbalisté Radešínské Svratky. Výhra 2:1 v Želetavě se ovšem příliš nečekala. „Domácí hráli hodně individuálně, naopak my kolektivně. Sice jsme hráli posledních dvacet minut v deseti po vyloučení gólmana Chrásta, přesto jsme dokázali vstřelit vítěznou branku,“ zářil spokojeností kormidelník Radešínky Martin Mužátko.

K jeho týmu jakoby se přiklonila štěstěna, která mu v předchozích zápasech chyběla. „Proti Počítkám jsme selhali v koncovce, v Želetavě jsme to nahradili. Škoda úvodního utkání v Dukovanech, tam jsme měli na bod. Kluci hráli dobře, body jsme už jen za naši snahu moc a moc potřebovali,“ oddechl si.

Výsledky fotbalistů Sapeli Polná (v červeném dresu) jsou v novém ročníku krajského přeboru Vysočiny doslova jako na houpačce.
Už nejsou nuloví! Fotbalisté Sapeli Polné, Okříšek i Bedřichova poprvé bodovali

Navzdory výraznému letnímu omlazení to jeho týmu zatím herně šlape. „Do sestavy naskočili čtyři mladí kluci a svoji šanci chytili za pačesy, hrají opravdu výborně. Vím, že mohou přijít výpadky, ale tahle cesta se zatím osvědčuje,“ těšilo jej.

V neděli čeká Svratku další náročný duel, na Novoměstsko dorazí Šebkovice. „Dokázali jsme si, že hrát můžeme s každým. V prvních pěti kolech máme těžký los, každý bod z nich bude dobrý,“ dodal Mužátko.

Naprosto odlišné pocity musely po víkendu panovat v táboře hráčů Kostelce. Ti totiž doma v sobotu přenechali všechny tři body fotbalistům Moravce. „Rozhodl první poločas, který jsme totálně prospali. Hráči vůbec nedodrželi to, co jsme po nich chtěli,“ zlobil se nad dvoubrankovým mankem kouč Kostelce David Votava.

Divizní krajské derby mezi fotbalisty Žďáru nad Sázavou (v bílém) a Ždírce nad Doubravou (ve žlutočerném) rozhodla až závěrečná čtvrthodina. Žďár vyhrál 2:0.
Odlišné pocity. Fotbalisté Humpolce zatím září, Žďáru boduje, naopak Tatran tápe

Po změně stran jeho ovečky ale rychle vyrovnaly na 2:2. „Jenže po našem laxním přístupu šli hosté opět do vedení. Znovu jsme vyrovnali, ale místo toho, abychom zápas dovedli k výhře, tak jsme po individuální chybě dostali čtvrtou branku. Suma sumárum jsme tři góly inkasovali po individuálních chybách, jen při tom prvním nás soupeř přehrál výjimečnou kvalitou jednotlivce,“ mračil se.

Kostelec v předešlých letech působil ve skupině A druhé nejvyšší krajské soutěže. Je sice poměrně brzy, ale jak zatím vyznívá srovnání obou soutěží? „Áčko je mnohem silovější a více soubojové. Nahrávají tomu i terény, protože některá hřiště tam neodpovídají 1. A třídě. Z působení v Lukách nad Jihlavou dobře znám východní skupinu, proto jsem věděl, že se tady hraje větší fotbal, na lepších hřištích. Ekonomicky na tom sice tratíme, ale fotbalově jsme si určitě polepšili,“ neskrýval Votava.


Načítám tabulku ...