V předchozích třech vzájemných prestižních utkáních mezi juniorkou Nového Města a Nové Vsi platilo, že se z vítězství, shodně pokaždé o tři branky, radoval hostující celek. Na podzim si béčko Vrchoviny odvezlo z Nové Vsi tři body za překvapivou výhru 5:2.

Tato tradice byla ovšem v neděli přetržena. Od úvodních minut totiž na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Už do poločasové přestávky si béčko Vrchoviny vytvořilo dvoubrankový náskok, když pokaždé využilo velké prostupnosti obrany hostů.

To ostatně bylo i předzápasovým plánem domácího souboru. „Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme trochu využili i rozestavení soupeře,“ pochvaloval si kouč Vrchoviny Ondřej Poul.

Ve 23. kole letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny podlehli fotbalisté Rapotic (v zelených dresech) v derby hostující Náměšti nad Oslavou 1:2.
Stvrzenku záchrany krajského přeboru doma při derby fotbalisté Rapotic odmítli

Po změně stran přidali jeho svěřenci další čtyři přesné zásahy, naopak Nová Ves se prosadila pouze jednou – 6:1. „Těší mě, že jsme fanoušky, kterých přišlo hodně, mohli potěšit, když to našemu áčku tolik nestřílí,“ lebedil si.

Hrdinou zápasu byl levý záložník Jícha, autor čtyř branek. Věkem přitom ještě dorostenec. „Nejen on, ale i další hráči zahráli výborně. Opět se projevilo, že se nám proti týmům, které chtějí hrát fotbal, hraje lépe než proti těm ze spodku tabulky,“ všiml si.

Ještě jednu výzvu pro zbývající tři kola má lodivod novoměstské rezervy. „Doma přivítáme na jaře stoprocentní Pelhřimov. Určitě bychom chtěli být tím, kdo už jistého suverénního vítěze soutěže o nějaký ten bod obere,“ nastínil Poul.

Trenér Jindřich Adamec v pondělí skončil na lavičce divizních fotbalistů Havlíčkova Brodu. Důvodem je neuspokojivé postavení týmu na předposlední příčce tabulky.
Slovan mění trenéra. U fotbalistů Havlíčkova Brodu skončil kouč Jindřich Adamec

To v kabině Nové Vsi nepanovala po derby dobrá nálada. „Dopoledne před utkáním nám vypadli tři hráči, navíc jsme museli během zápasu hned dvakrát vynuceně střídat kvůli zranění,“ postýskl si kormidelník Nové Vsi Petr Nedvěd.

I přes tyto nepříjemnosti ale nehodlal výkon svých svěřenců omlouvat. „Nic není omluvou pro výkon, jaký jsme podali. Bylo to od nás bez jiskry, Vrchovině jsme dovolili skórovat až příliš lehce. V poli nás ani tolik nepřehrávali, ale stačilo jim poslat míč za naši obranu a hned z toho byla branková příležitost,“ zlobil se Nedvěd.

V tabulce krajského přeboru patří tři kola před koncem Nové Vsi šestá příčka, juniorka Nového Města je devátá.


Načítám tabulku ...