Také o prvním dubnovém víkendu se kanonýři na Vysočině činili. Nejvíce mezi dospělými, hned pěti gólů, jich při zápase Rokytnice nad Rokytnou dosáhl Petr Hronek.

Deník si však z kanonýrů vybral toho nejzkušenějšího. Miloš Šoustar z Radešínské Svratky válí i ve svých šestačtyřiceti jako v nejlepších letech. Nedělní hattrick do branky Vlachovic ve 4. třídě je toho důkazem. „Střílení branek si užívám snad ještě více než zamlada,“ smál se Šoustar.

Ve své dlouhé kariéře už toho zažil hodně. Působení v novoměstské Vrchovině, postup s Novou Vsí do krajského přeboru, ale také znovuobnovování oddílu v domovské Radešínské Svratce.

Fotbalisté Humpolce (v modrém) se na krajského rivala, celek Slavoje Polná (v červených dresech) dobře připravili a v neděli jej před vlastními fanoušky zdolali 3:1.
Derby rozhodl odlišný přístup. Humpolec nic nepodcenil, hráči Slavoje zklamali

A jak viděl svůj nedělní hattrick, který stihl za pouhých pětadvacet minut první půle? „První totální haluz a pak dvě doťukávky do prázdné branky,“ skromně popisoval.

Při svém druhém a třetím zásahu ocenil spoluhráče. „S takovými „chystači“, to se to střílí prakticky samo,“ nezapomněl dodat.

A byl také konkrétní. „Třeba ten třetí gól mi krásně připravil Mirda Hamřík, takže mně před prázdnou brankou až jen stačilo nastavit nohu.“

Divizní fotbalisté FC Žďas Žďár byli v neděli jen krůček od cenného vítězství. Slibné vedení 2:0 nad Břeclaví ovšem ztratili během jediné minuty chvíli před koncem.
Ztratit vyhraný zápas? Fotbalisté Žďáru by o tom mohli po neděli dlouze vyprávět

Už deset branek má v letošním ročníku nejnižší okresní soutěže na Žďársku Miloš Šoustar. Není divu, že po něm okem poohlíží také kouč A týmu Radešínky, která bojuje o záchranu v 1. A třídě.

K jakému utkání vyběhne velezkušený útočník o nadcházejícím víkendu, tak ještě není jasno. „Martin Mužátko (trenér A mužstva Radešínské Svratky – pozn. autora) už mi říkal, zda bych jim v sobotu doma proti Želetavě nepomohl. V tu samou dobu ale hraje béčko v Polničce,“ nastínil.

Kam tedy vyrazí? „Pojedu tam, kde mě bude potřeba. Pokud áčko bude potřebovat, určitě mu pomohu,“ prozradil Šoustar.

KANONÝŘI VÍKENDU NA VYSOČINĚ
HAVL. BROD: Ivo Koláček (Maleč, 3. třída) - 4 góly
JIHLAVA: Pavel Horáček (Dobronín, 1. A) – 2 góly
PELHŘIMOV: Jan Vonásek (Ústrašín, OP) – 3 góly
TŘEBÍČ: Petr Hronek (Rokytnice n. R., OP) – 5 gólů
ŽĎÁR N. S.: Miloš Šoustar (Rad. Svratka, 4. třída) - 3 góly